poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Godne wspomnienie Lidki Borkowskiej (multimedia)

10 października odbyła się Nordicowo/Biegowa 5 – Memoriał Lidki Borkowskiej.

Biegacze i pasjonaci aktywnego wypoczynku spotkali się na terenach lasu Sekulskiego, na trasie narciarskiej Sekuła Siedlce.

Organizatorzy z Klubu Sportowego NoWi Siedlce zadbali o to, aby każdemu zapewnić coś miłego. Można było wziąć udział w następujących zmaganiach: biegu na 5 kilometrów, marszu nordic walking, biegu dzieci do lat 10 na dystansie 300 metrów, biegu integracyjnym dzieci z niepełnosprawnościami na 300 metrów oraz biegu dzieci na 1000 metrów.

Na terenie specjalnie na okazję zmagań stworzonego miasteczka znajdowała się strefa gastronomiczna, w której uczestnicy spożywali gorący posiłek, między innymi pierogi przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale. Zebrani mogli również wspomóc potrzebujących na kiermaszu organizowanym przez Fundację Le Natiga. Odbył się również kiermasz książek i pluszaków.

Do akcji włączyli się również piłkarze, koszykarze i siatkarze z siedleckich klubów, którzy przeznaczyli gadżety na licytację. Całkowity dochód z akcji charytatywnej zostanie przeznaczony na Mobilne USG dla Hospicjum Domowego dla Dzieci w Siedlcach. Ponadto zbierane były plastikowe nakrętki i zużyte baterie.

Rywalizacja sportowa zeszła na dalszy plan, ale z kronikarskiego obowiązku przedstawiamy najlepszych w poszczególnych kategoriach: Beata DąbrowskaKamil Młynarz  (bieg 5 km), Anita Szczygielska i Szymon Marciniak (bieg 1 km), anonimowa uczestniczka i Aleksander Kisieliński (bieg 300 m) oraz Teresa Hryciuk i Sylwester Męczyński (NW 5 km).

WYNIKI BIEG 5 KM

WYNIKI BIEG 1 KM

WYNIKI BIEG 300 M

NORDIC WALKING 5 KM

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;