100 meczów na 100-lecie #77: ULKS Gołąbek – Wicher Sadowne (fotogaleria)

W meczu 10 kolejki siedleckiej klasy A, ULKS Gołąbek pokonał Wicher Sadowne 3:0.

W słoneczną niedzielę 24 października terminarz skojarzył ze sobą dwa zespoły z przeciwnych biegunów tabeli siedleckiej klasy A. Będący tego dnia gospodarzem spotkania zespół ULKS Gołąbek – od rundy wiosennej poprzedniego sezonu jest na krzywej wznoszącej i liczy się w walce o awans do ligi ikręgowej. Przed meczem z Wichrem, w pięciu ostatnich kolejkach zespół z gminy Skórzec czterokrotnie zgarniał komplet punktów. Drużyna z Sadownego, która w poprzednim sezonie potrafiła krzyżować plany wyżej notowanym zespołom, w obecnych rozgrywkach kompletnie zawodzi. Wicher, który zdobył w tym sezonie więcej punktów na wyjazdach, udał się do Gołąbka z nadzieją na sprawienie niespodzianki.

Strzelanie w tym meczu zaczął w 3 minucie Szymon Skóra, który wykorzystał dekoncentrację defensywy przyjezdnych i uderzył precyzyjnie za pola karnego. Gospodarze atakowali przez całą pierwszą połowę, ale szczęście w tej części meczu sprzyjało defensywie Wichra. Bliscy podwyższenia wyniku byli: Michał Kruszewski (strzał w słupek), Hubert Wysokiński oraz Skóra.

W drugiej połowie Gołąbek atakował już nieco skuteczniej. W 59 minucie na indywidualny rajd prawą stroną boiska zdecydował się Albert Ziółkowski. Zawodnik gospodarzy obsłużył podaniem Marcina Utnickiego, który pokonał pewnym strzałem Tomasza Maletkę. W 67 minucie Karol Kruszewski dograł „na pustaka” do Michała Czarczyńskiego i trzeci gol dla Gołąbka stał się faktem. Czarczyński kilka minut później mógł poprawić dorobek strzelecki, ale uderzył jedynie w słupek. Pierwszy groźny strzał Wicher oddał dopiero w 72 minucie, za sprawą próby Mariusza Uziębły. Na więcej bramek nie było stać żadnego z zespołów. Drużyną lepszą w przekroju całego spotkania był tego dnia ULKS Gołąbek, który zasłużenie zgarnął komplet punktów.

W następnej kolejce Wicher Sadowne zmierzy się na swoim obiekcie z ekipą Victorii Kałuszyn (sobota 30 października, 14:30). Drużyna ULKS Gołąbek wybierze się na wyjazdowy mecz do Łosic, gdzie w niedzielę 31 października o godzinie 13:30 zmierzy się z liderem rozgrywek ŁDK Łosice.

24.10.21, 14:00 – Gołąbek

Klasa A: ULKS Gołąbek – Wicher Sadowne 3:0 (1:0)

Bramki: Szymon Skóra 3, Marcin Utnicki 59, Michał Czarczyński 67

ULKS: 1. Mateusz Małczuk – 3. Sebastian Zemło (60, 2. Maciej Marchel), 9. Albert Ziółkowski, 19. Piotr Wikiera, 6. Piotr Skóra – 10. Michał Kruszewski, 5. Dominik Roman, 8. Michał Czarczyński (82, 15. Damian Młynarczyk), 21. Marcin Utnicki – 17. Hubert Wysokiński (78, 4. Marcin Olszewski), 42. Szymon Skóra (60, 23. Karol Kruszewski)

Wicher: 1. Tomasz Maletka – 5. Jakub Kowalczyk (46, 16. Kacper Kowalczyk), 8. Michał Andryszczyk, 6. Kacper Woźniak, 3. Jakub Wiska – 17. Mateusz Rostek, 2. Mariusz Uziębło, 11. Adrian Zieliński, 10. Maksymilian Ardziński – 99. Adam Wyszyński (46, 27. Kacper Kądziela), 29. Kamil Kandulski

Żółta kartka: Sebastian Kowalczyk 82 (Wicher, na ławce)

Sędzia: Rafał Polkowski (Siedlce)