Nokaut i pucharowe pożegnanie Pogoni (fotogaleria)

W 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Pogoń Siedlce wysoko przegrała z Motorem Lublin i pożegnała się z rozgrywkami.

Pogoń w dwóch wcześniejszych pucharowych rundach w starciach z Olimpią Elbląg oraz Sokołem Ostróda otrzymała walkowery. Teraz na drodze siedlczan stanął kolejny ligowy rywal – Motor Lublin.

W pierwszych minutach do ofensywy przystąpił Motor i już w 8 minucie otworzył wynik. Z podania Tomasza Kołbona skorzystał był Pogonista Maciej Firlej i było 1:0. Przed upływem kwadransa goście poszli za ciosem. Po centrze z rzutu rożnego akcję zamknął niepilnowany Kamil Rozmus i sytuacja siedlczan jeszcze się pogorszyła. W kolejnych fragmentach Pogoń nie była w stanie ruszyć z odpowiedzią, natomiast kolejny cios wyprowadził Motor. Po pół godzinie strzałem do pustej bramki na 3:0 podwyższył Firlej. 120 sekund później było już 4:0. Vitinho ponownie wyłożył futbolówkę do Firleja, a ten skompletował hat tricka. W 38 minucie w Pogoni przeprowadzona została potrójna zmiana, co stanowiło podsumowanie wydarzeń na murawie w pierwszej odsłonie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 53 minucie ładnie zza pola karnego przymierzył Filip Wójcik i podwyższył na 5:0. Cztery minuty później siedlczanie mogli strzelić gola honorowego, ale z podania Cezarego Demianiuk nie potrafił skorzystać Wojciech Trochim. W 68 minucie Motor mógł strzelić kolejnego gola, jednak strzał głową wprowadzonego z ławki Krzysztofa Ropskiego trafił w słupek. 120 sekund później z kilku metrów do pustej bramki nie trafił Robert Majewski. Wynik do końca nie uległ już zmianie i Pogoń poniosła wysoką porażkę 0:5.

W zespole Pogoni zagrali byli zawodnicy Motoru Julien Tadrowski , Bartosz Rymek oraz Robert Majewski, natomiast w ekipie z Lublina wystąpił eks-Pogonista Maciej Firlej.

W najbliższą sobotę Pogoniści rozegrają kolejne domowe spotkanie. Siedlczanie w rozgrywkach eWinner II ligi podejmą Radunię Stężyca.

27.10.21, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Fortuna PP: Pogoń Siedlce – Motor Lublin 0:5 (0:4)

Bramki: Maciej Firlej 8, 30, 32, Kamil Rozmus 15, Filip Wójcik 53

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak (37, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 27. Julien Tadrowski, 2. Dawid Nojszewski (38, 11. Wiktor Preuss) – 7. Miłosz Przybecki (46, 23. Franciszek Wróblewski), 10. Marcin Kozłowski (38, 5. Robert Majewski), 14. Michał Kobiałka, 22. Maciej Górski, 6. Cezary Demianiuk – 9. Wojciech Trochim (71, 17. Bartosz Rymek)

Motor: 15. Sebastian Madejski – 17. Filip Wójcik (61, 45. Adam Ryczkowski), 14. Maksymilian Cichocki, 3. Kamil Rozmus, 11. Paweł Moskwik – 33. Vitinho (72, 79. Bartłomiej Kafel), 21. Tomasz Kołbon (52, 6. Tomasz Swędrowski), 10. Rafał Król, 27. Piotr Kusiński, 20. Damian Sędzikowski (46, 80. Sebastian Rak) – 7. Maciej Firlej (61, 9. Krzysztof Ropski)

Żółte kartki: Wojciech Trochim 58, Wiktor Preuss 73 – Kamil Rozmus 39, Rafał Król 49, Maksymilian Cichocki 77

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)