Czarnej passy siatkarek ciąg dalszy (fotogaleria)

W piątej kolejce II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała we własnej hali z AZS UMCS Lublin 0:3.

Siedlczanki rozpoczęły ligowe zmagania od najgorszego możliwego bilansu – czterech porażek. Ósemka liczyła na przerwanie złej passy w starciu z lubelskimi Akademiczkami, które przed tym meczem plasowały się na 3 pozycji w tabeli.

Mecz od początku nie układał się po myśli siedlczanek, które już po kilku piłkach przegrywały w pierwszym secie 1:6. Trener Jarosław Plewiński starał się wpłynąć na grę swoich siatkarek biorąc kilka przerw na żądanie, lecz Ósemka grała w tej partii dobrze tylko krótkimi fragmentami. W drugim secie wyrównana rywalizacja trwała do stanu 6:7. Później sprawy w swoje ręce wzięły lublinianki i zamknęły cały set wynikiem 17:25. W trzecim secie gospodynie były w stanie rywalizować z AZS UMCS do stanu 13:13. Później przyjezdne wypracowały kilkopunktową przewagę i utrzymały ją do końca seta. Po meczu trwającym zaledwie godzinę i dwanaście minut, Ósemka musiała po raz piąty w tym sezonie uznać wyższość przeciwniczek.