Zrobili swoje w Spale

Na inaugurację 8 kolejki KPS Siedlce wygrał 3:0 z SMS PZPS Spała.

KPS Siedlce przyjechał do Spały po dwóch kolejnych porażkach z drużynami z ligowego topu. O transmisję spotkania z SMS PZPS zadbał Polsat Sport News, zaś dodatkowym smaczkiem był pojedynek trenerów, dobrych znajomych z kadry mistrzów świata juniorów, Michała Bąkiewicza po stronie gospodarzy i Mateusza Grabdy po stronie gości.

W początkowej fazie pierwszego seta KPS wypracował nieznaczną przewagę, jednak młodzież ze Spały doprowadziła do wyrównania. W połowie partii siedlczanie znowu odjechali i to na dobre. Co ciekawe, za każdym razem w budowaniu przewagi wydatny udział miał dobrze zagrywający Mateusz Jóźwik, który w podstawowej szóstce zastąpił Filipa Frankowskiego. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. Przy stanie 12:9 (szczęśliwy as serwisowy Radosława Nowaka) o czas poprosił Bąkiewicz. Przerwa nie wybiła siedlczan z uderzenia, którzy zdobyli kolejne trzy punkty z rzędu, a trener SMS PZPS znowu zaprosił do siebie swoich zawodników. Ani czasy, ani zmiany na nic się zdały. KPS poczuł krew i nie odpuścił do końca wygranego do 16 seta. W ostatniej partii Jóźwika w podstawowym składzie gości zastąpił Michał Gołębiowski. To nie odbiło się na grze siedlczan, którzy zakończyli mecz w trzech setach.