piątek, 14 czerwca 2024r.

Zrobili swoje w Spale

Na inaugurację 8 kolejki KPS Siedlce wygrał 3:0 z SMS PZPS Spała.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

KPS Siedlce przyjechał do Spały po dwóch kolejnych porażkach z drużynami z ligowego topu. O transmisję spotkania z SMS PZPS zadbał Polsat Sport News, zaś dodatkowym smaczkiem był pojedynek trenerów, dobrych znajomych z kadry mistrzów świata juniorów, Michała Bąkiewicza po stronie gospodarzy i Mateusza Grabdy po stronie gości.

PRZEBIEG MECZU

W początkowej fazie pierwszego seta KPS wypracował nieznaczną przewagę, jednak młodzież ze Spały doprowadziła do wyrównania. W połowie partii siedlczanie znowu odjechali i to na dobre. Co ciekawe, za każdym razem w budowaniu przewagi wydatny udział miał dobrze zagrywający Mateusz Jóźwik, który w podstawowej szóstce zastąpił Filipa Frankowskiego. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. Przy stanie 12:9 (szczęśliwy as serwisowy Radosława Nowaka) o czas poprosił Bąkiewicz. Przerwa nie wybiła siedlczan z uderzenia, którzy zdobyli kolejne trzy punkty z rzędu, a trener SMS PZPS znowu zaprosił do siebie swoich zawodników. Ani czasy, ani zmiany na nic się zdały. KPS poczuł krew i nie odpuścił do końca wygranego do 16 seta. W ostatniej partii Jóźwika w podstawowym składzie gości zastąpił Michał Gołębiowski. To nie odbiło się na grze siedlczan, którzy zakończyli mecz w trzech setach.

PLANY KPS

7 listopada o 17:00 KPS w zaległym meczu podejmie AZS AGH Kraków.

 

04.11.21, 20:30 – Spała

Tauron I liga: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 0:3 (17:25, 16:25, 21:25)

KPS: 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 13. Mateusz Jóźwik, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Radosław Nowak

 

Pozostałe wyniki 8 kolejki

BBTS Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 3:0

Gwardia Wrocław – Norwid Częstochowa [8.XI]

Krispol Września – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0

Legia Warszawa – AZS AGH Kraków 3:1

Mickiewicz Kluczbork – Olimpia Sulęcin 2:3

MKS Będzin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

Visła Bydgoszcz – Avia Świdnik 3:2

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;