piątek, 14 czerwca 2024r.

Dzielnie walczyła, lecz medalu nie zdobyła

Mimo ambitnej postawy, nie udało się Patrycji Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) stanąć na podium zapaśniczych młodzieżowych mistrzostw świata rozgrywanych w Belgradzie.

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) z dużymi nadziejami wybrała się do stolicy Serbii, Belgradu na młodzieżowe mistrzostwa świata. Tegoroczna wicemistrzyni Europy U-23 (tytuł wywalczyła w maju) była stawiana w gronie faworytek do medalu.

Zapaśniczka WLKS swoją rywalizację w czempioncie globu zaczęła od 1/4 finału, chociaż większość rywalek musiała przechodzić przez rundę kwalifikacyjną.

Patrycja za przeciwniczkę miała Rosjankę Kristinę Mikhnevą. Mimo bardzo wyrównanego pojedynku, górą była fighterka zza wschodniej granicy (4:3). Udało się jej awansować do finału i otworzyć Gil możliwość walki o brązowy medal.

Rywalką Patrycji w „małym finale” była Nigeryjka Esther Kolawole. Mistrzyni Afryki okazała się godną siebie zapaśniczką. Po niezwykle zaciętym boju, zawodniczka WLKS przegrała minimalnie 8:9 i została sklasyfikowana na 5 pozycji. Z brązowego medalu cieszyła się reprezentantka Czarnego Lądu.

Mimo niezdobycia przez Patrycję Gil medalu na belgradzkich matach, należą się jej słowa uznania za postawę. Zapewne jeszcze będziemy mieli okazję cieszyć się z sukcesów młodej, utalentowanej zapaśniczki.

WYNIKI

 

źródło: własne / uww.org / PZZ; foto: PZZ

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;