środa, 7 czerwca 2023r.

Derby dla Siedlec. Pierwsze zwycięstwo Ósemki

W szóstej kolejce II ligi siatkówki kobiet, drużyna Nike Węgrów przegrała z Ósemką Siedlce 1:3.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Drużyna Ósemki Siedlce po pięciu kolejnych porażkach udała się do pobliskiego Węgrowa na derbowe spotkanie z tamtejszym Nike. Rywalki siedlczanek przed meczem miały bilans 3 zwycięstw i dwóch porażek. W poprzednim sezonie Ósemka przegrała w Węgrowie 0:3.

PRZEBIEG MECZU

Początek pierwszego seta nie wskazywał na porażkę gospodyń. Nike wygrywało już 16:11. Od stanu 20:16 do gry zaczęły wracać podopieczne Jarosława Plewińskiego, które dzięki znakomicie funkcjonującym bloku doprowadziły do gry na przewagi. Siatkarki z Węgrowa mimo piłki setowej w górze przy stanie 25:24, zaatakowały w pojedynczy blok Iwony Kandory. Emocjonującego seta zakończyła Aleksandra Kułak, która pewnie zaatakowała po kontrze w róg boiska, dając Ósemce jakże cenny 29 punkt.

Przez większą część drugiej partii, stroną minimalnie przeważającą jednym-dwoma punktami były po raz kolejny gospodynie. Od stanu 18:18 inicjatywa zaczęła należeć do Ósemki. Końcówka seta należała do siedlczanek, a główną rolę odegrała w tej części meczu Julia Szwed, której nie zadrżała ręka podczas zdobywania kluczowych punktów.

Trzecia partia padła łupem podrażnionych gospodyń, choć Ósemka przez długi czas trzymała się w grze, oddając pola rywalkom dopiero pod koniec seta. W czwartym secie od stanu 4:4 Ósemka rozpoczęła powolny marsz po zwycięstwo. Błędy po stronie Nike zaczęły się mnożyć, a siedlczanki skrzętnie z tego korzystały. Zawodniczki z Węgrowa co prawda zniwelowały straty z ośmiu do trzech punktów przy stanie 19:22, ale to było wszystko na co stać było siatkarki Nike tego dnia. Po ostatnim ataku Szwed, piłka odbita od bloku Nike spadła na aut i pierwsze zwycięstwo Ósemki Siedlce stało się faktem.

PLANY ÓSEMKI

W siódmej kolejce Ósemka Siedlce podejmie na swoim obiekcie Legionovię Legionowo. To spotkanie zaplanowano na sobotę 13 listopada o godzinie 15.

6.11.21, 17:00 – Węgrów

II liga: Nike Węgrów – Ósemka Siedlce 1:3 (27:29, 23:25, 25:18, 21:25)

Ósemka:  4. Ewa Grzelak, 5. Julia Szwed,  6. Aleksandra Teodorska, 10. Ilona Betke, 14. Iwona Kandora, 16. Aleksandra Kułak i 8. Weronika Ciupa (libero) oraz 13. Adrianna Choina (libero)

Pozostałe mecze 6 kolejki:

AZS Uniwersytet Gdański – Chemik Olsztyn 3:1
AZS UMCS Lublin – JHN AZS Warszawa 3:1
Legionovia Legionowo – Sparta Warszawa
ŁKS II Łódź – Krótka Mysiadło

źródło: własne; foto: fb/JacekSkulimowski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;