niedziela, 23 czerwca 2024r.

Alternatywne Lekcje WF w Łochowie

Fundacyjna drużyna Moniki Pyrek odwiedziła Szkołę Podstawową nr 3 w Łochowie. Lekkoatletka realizuje kolejną edycję projektu Alternatywne Lekcje WF. W lekcjach w województwie mazowieckim wzięło udział około 800 uczniów.

– Najważniejsze jest to, żeby pokazać to bardzo dobre oblicze sportu, czyli przede wszystkim zabawę. Nie wszyscy musimy być mistrzami Świata! – mówiła Monika Pyrek, inicjatorka akcji, wicemistrzyni świata w skoku o tyczce i czterokrotna olimpijka otwierając lekcje w Łodzi.

Po przerwie spowodowanej zdalnym nauczaniem Alternatywne Lekcje WF wróciły ze zdwojoną siłą, a chętnych do aktywności nie brakuje. Wydarzenie odbyło się m.in. w SP nr 3 w Łochowie (5 listopada). Podstawówka była pełna endorfin, a emocji było tyle, że ten dzień na pewno długo zostanie wszystkim w pamięci.

Wizyta fundacyjnej drużyny w SP nr 3 w Łochowie to kolejna dawka ruchu i dobrej zabawy. Spotkanie otworzył burmistrz Łochowa – Robert Gołaszewski, który życzył uczestnikom udanej aktywności podczas Alternatywnej Lekcji WF-u. Burmistrz sam również spróbował swoich sił i przeszedł cały obwód stacyjny składający się z 10 różnorodnych, sportowych wyzwań, a uczestników na stacjach motywowali nie tylko instruktorzy, ale też gość specjalny – lekkoatletka i olimpijka Joanna Fiodorow.

– Szaleństwo endorfin! Przeszłam obwód stacyjnymi razem z dzieciakami i to było naprawdę extra! – podsumowała reprezentantka Polski.

Również uczestnicy lekcji nie kryli wielkiego zadowolenia. Zapytani o wrażenia przekrzykiwali się:

– Wszystko było super, mi się najbardziej podobała wspinaczka, a mi biegi i koszykówka!

– Te stoły gier też były super!

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a następnie stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami. W czasie Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

Wizyta polskich mistrzyń sportu nie byłaby możliwa bez zaangażowania Leszka Osika. Już 26 listopada do Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach zawita wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska, czyli srebrna medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

źródło i foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;