Basket na zwycięskiej ścieżce (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce wygrał domowe spotkanie z MKS Ochota Warszawa.

Siedlczanie przystępowali do meczu z ochotą na czwarte zwycięstwo z rzędu.

Basket wyszedł na prowadzenie 10:5 dzięki dobrej grze Michała Szarka. W końcówce pierwszej kwarty 25-letni rozgrywający nie był już tak skuteczny, a warszawianie doszli siedlczan na jeden punkt (17:16). W drugiej kwarcie MKS wyszedł na prowadzenie 27:23. Po czasie wykorzystanym przez Rafała Sobiłę wszystko wróciło do normy (czytaj: Basket odzyskał prowadzenie). Do przerwy było 37:31 dla gospodarzy.

Druga połowa była jednostronna. Basket był skuteczny zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Kilkukrotnie trójkami pokarał rywali dobrze dysponowany Dawid Kołodziński. Ostatecznie siedlczanie wygrali 80:52.

PLANY BASKETU

20 listopada o 13:00 UKS Basket zagra w Mińsku Mazowieckim z UKS Probasket Mińsk Mazowiecki.

14.11.21, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – MKS Ochota Warszawa 80:52 (17:16, 20:15, 25:13, 18:8)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 18, 7. Michał Szarek 17, 14. Jan Lipiński 13, 12. Kamil Borkowski 11, 9. Tomasz Gustołek 6, 8. Kamil Kalicki 6, 5. Sławomir Wasilewski 5, 13. Michał Borkowski 2, 4. Błażej Grochowski 2, 11. Aleksander Kielak

Pozostałe wyniki 7 kolejki

GLKS Nadarzyn – KS Legion Legionowo 89:61

UKS Probasket Mińsk Mazowiecki – Stowarzyszenie HoopLife Basketball Lublin 105:63

UKS Trójka Żyrardów – MUKS Piaseczno 100:87