czwartek, 13 czerwca 2024r.

Biegi uliczne w Zbuczynie

Tradycyjne biegi uliczne były ważnym elementem obchodów Święta Niepodległości w Zbuczynie.

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy doszło do rundy honorowej, w trakcie której pokonano 200-metrową trasę. Setki biegaczy poprowadził Tomasz Jaszczuk. Skoczek w dal pochodzący z gminy Zbuczyn jest multimedalistą mistrzostw Polski w swojej koronnej konkurencji, a do tego autorem szóstego najdalszego skoku w historii polskiej lekkoatletyki (8,18m).

Oficjalnego otwarcia zmagań 11-listopadowych dokonał wójt Hubert Pasiak, który życzył wszystkim jak najlepszych wyników.

Wśród najmłodszych (bieg na 800 metrów) najlepszy był Maciej Borkowski z Grubali oraz Zofia Kiergielewicz ze Zbuczyna. W kat. 10-12 lat wygrali: Kacper Chromiński z Jasionki i Malwina Turek ze Skórca, zaś w kat. 13-16 lat: Jakub Mikołajczuk i Zuzanna Baszkiewicz – oboje ze Zbuczyna. Dzieci 10-letnie i starsze rywalizowały na 1,5-kilometrowej trasie. W kategorii open przyszło zmierzyć się ponad trzy razy dłuższym odcinkiem, bo 5-kilometrowym. Wśród mężczyzn najlepszy był Kamil Młynarz z Łęcznowoli, a wśród kobiet Joanna Hapunowicz ze Zbuczyna.

WYNIKI

W biegach wzięło udział ponad 300 zawodników. Na wszystkich czekały darmowe grochówka, bigos i kiełbaski z grilla.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;