Gościnne rezerwy. Mazovia zgarnęła komplet punktów (fotogaleria)

Gościnne rezerwy. Mazovia zgarnęła komplet punktów

W meczu 16 kolejki forBET IV ligi rezerwy Pogoni przegrały z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2. Jedynego gola dla biało-niebieskich strzelił Jan Helak.

W kadrze meczowej rezerw znalazło się siedmiu zawodników z szerokiej kadry II-ligowca.

Lepiej w spotkaniu prezentowali się przyjezdni, którzy częściej gościli na połowie Pogoni. W 21 minucie groźnie uderzał Dawid Jabłoński, ale nie trafił w światło bramki. W 33 minucie Mazovia objęła prowadzenie. Oliwier Jurczak zagrał do Łukasza Puciłowskiego, a ten strzelił tuż przy słupku bramki Maksyma Wadacha. Następnie Mazovia miała jeszcze dwie okazje na zdobycie gola, ale w światło bramki nie trafili Michał Markiewicz i Michał Bondara. W 41 minucie to siedlczanie znaleźli sposób na pokonanie Dominika PuskaEryk Więdłocha obsłużył Jana Helaka, który mocnym strzałem wyrównał stan meczu.

W drugiej połowie bliżej strzelenia zwycięskiego gola byli goście. Swoje okazje mieli Puciłowski i Alan Grabek. Udało się to dopiero w 70 minucie, kiedy to wrzutkę Krystiana Przyborowskiego wykorzystał głową Bondara. W końcówce meczu podwyższyć mógł jeszcze Jabłoński, ale na posterunku był Wadach.

Trenerem Mazovii jest Marcin Sasal, były szkoleniowiec MKP Pogoń. W klubie z Mińska Mazowieckie wystąpili byli zawodnicy Pogoni: Michał Markiewicz (grał również w Dziewiątce) i Wojciech Wocial oraz były piłkarz Dziewiątki Siedlce – Oliwier Jurczak.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni zagrają w sobotę 20 listopada o 13:00 w Kozienicach z miejscową Energią.

14.11.21, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2 (1:1)

Bramki: Jan Helak 41 – Łukasz Puciłowski 33, Michał Bondara 70

Pogoń II: 33. Maksym Wadach – 8. Adam Lewkowski (46, 6. Dominik Kornacki), 17. Przemysław Rodak, 18. Mohamed Amzil, 32. Dawid Nojszewski – 7. Jan Helak (46, 16. Cezary Bujalski), 93. Maciej Gawinkowski, 11. Wiktor Preuss, 21. Dominik Leszczuk (46, 15. Filip Brojek), 77. Eryk Więdłocha (62, 31. Szymon Mucha) – 9. Balázs Boda (75, 19. Bartłomiej Moch)

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 29. Oliwier Jurczak, 4. Alan Grabek, 3. Norbert Jędrzejczyk, 13. Michał Markiewicz (75, 80. Szymon Staska) – 17. Łukasz Puciłowski, 15. Mateusz Pędowski, 5. Krystian Przyborowski (81, 11. Rafał Słowik), 10. Wojciech Wocial (81, 27. Alan Gańko), 31. Dawid Jabłoński – 19. Michał Bondara

Żółte kartki: Jan Helak 41, Dominik Kornacki 63 – Oliwier Jurczak 12

Sędzia: Krzysztof Głuszek (Warszawa)