Ósemka przegrała z liderem (fotogaleria)

W siódmej kolejce II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała we własnej hali z Legionovią Legionowo 0:3.

Przeciwnikiem siedlczanek w meczu 7 kolejki była najlepsza aktualnie drużyna w tabeli Legionovia Legionowo. Przyjezdne wygrały dotychczas wszystkie spotkania, tracąc jedynie trzy sety. W poprzednim sezonie siatkarki z Legionowa dwukrotnie pokonały Ósemkę.

Pierwszy set miał ciekawy przebieg. Ósemce udało się doprowadzić do zaciętej końcówki po odrobieniu strat ze stanu 13:19. Siatkarki Jarosława Plewińskiego miały nawet piłkę setową, jednak ostatecznie przegrały tę partię po zaciętej walce 26:28. W drugim secie mimo dobrego początku i prowadzenia Ósemki 11:2, oba zespoły po raz kolejny zgotowały emocjonującą końcówkę. Legionovia ostatecznie wygrała tego seta 28:30. W ostatnim secie przyjezdne od początku kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i tym razem nie dopuściły do gry na przewagi, wygrywając 23:25.

PLANY ÓSEMKI

W następnej serii gier, Ósemka podejmie na wyjeździe ŁKS II Łódź. Ten mecz zaplanowano na 20 listopada.

13.11.21, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Legionovia Legionowo 0:3 (26:28, 28:30, 23:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Julia Szwed, 6. Aleksandra Teodorska, 10. Aleksandra Kułak, 14. Iwona Kandora, 16. Ilona Betke i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Weronika Ciupa (libero)