Konsekwencja Głuchowskiego w cyklu Grand Prix Polski weteranów

Jerzy Głuchowski z Siedlec w trzecim tegorocznym Grand Prix Polski weteranów trzeci raz stanął na podium.

W dobrej dyspozycji jest Jerzy Głuchowski. Trzeci start w sezonie przyniósł mu trzecie podium. Były trener sekcji tenisa stołowego w MKS Pogoń Siedlce w miniony weekend wziął udział w 3 Grand Prix Polski weteranów. Turniej odbył się Makowie (woj. łódzkie). Wystartowało łącznie blisko 240 zawodniczek i zawodników.

Do rywalizacji w kat. wiekowej M70-74 lata (kategorii w której walczył siedlczanin) przystąpiło dwudziestu śmiałków. Głuchowski w swojej grupie eliminacyjnej zajął drugie miejsce ulegając jedynie Wiesławowi Ostrowskiemu. Jak się później okazało, los jeszcze raz skojarzył obu tenisistów.

W fazie pucharowej Głuchowski pokonał trzech rywali i zameldował się w finale! W nim czekał na niego, nie kto inny jak… Wiesław Ostrowski. Pogromca z grupy i tym razem okazał się lepszy, dzięki czemu triumfował w całym turnieju. Głuchowski uplasował się na wysokim drugim miejscu. Poprzednie dwa turniej kończył na trzecich lokatach.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski weteranów odbędzie się w dniach 11-12 grudnia. Gospodarzem zawodów będzie Węgierska Górka. Na początku 2022 roku zaplanowano także zawody w dniach 15-16 stycznia i 12-13 lutego.

Główna impreza dla weteranów w sezonie 2021-22 to Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną we włoskim Rimini na przełomie czerwca i lipca.

źródło: własne / PZTS; foto: ezg24.net