100 meczów na 100-lecie #80: Płomień Dębe Wielkie – Victoria Sulejówek (fotogaleria)

Victoria Sulejówek wygrała w meczu przyjaźni z Płomieniem Dębe Wielkie.

Każdy śledzący rozgrywki IV ligi zdawał sobie sprawę, że w meczu ostatniej kolejki w 2021 roku faworytem będzie Victoria. Płomień liczył jednak na niespodziankę.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami Victoria przeważała od pierwszych minut. Jako pierwszy zagrożenie stworzył Jan Dźwigała, ale przestrzelił. W 8 minucie dobrze dysponowany Jakub Czajka zatrzymał Bartłomieja Szulima w sytuacji jeden na jednego. Płomień grał nerwowo, a w jego poczynaniach mnożyły się niepewności. Po około kwadransie udało się uspokoić sytuację. A już ostatnie 15 minut było niezwykle udane dla drużyny Piotra Kardasa. Po pół godzinie gry fantastyczną akcję przeprowadził Aboubacar Condé, wyłożył piłkę Josiahowi Chukwudiemu na czwarty metr, ale ten nie trafił w bramkę. W 33 minucie strzelec i asystent zamienili się rolami. Po wrzutce Chukwudiego z rzutu rożnego aktywny Condé główkował tuż ponad posterunkiem strzeżonym przez Borysa Kwiatkowskiego. W końcówce pierwszej połowy dał o sobie znać Konrad Śliwka. Piłka po jego pierwszym strzale wylądowała na bocznej siatce, zaś po drugim kapitalnie interweniował Czajka. Do przerwy było 0:0.

Po przerwie Victoria ruszyła do zmasowanych ataków. W 46 minucie na linii bramkowej Bartosz Malesa zaasekurował swojego bramkarza po strzale Kamila Wróbla z głowy. Po trzech minutach było już 1:0 dla Vikci. Bartłomiej Szulim skutecznie dołożył głowę do wrzutki Sebastiana Pindora. Gola na 2:0 szukał Dźwigała, ale nie był w stanie znaleźć sposobu na Czajkę. W międzyczasie Bartosz Malesa zatrudnił Borysa Kwiatkowskiego po strzale z rzutu wolnego. W 89 minucie rezerwowy Patryk Szeliga ustalił wynik na 2:0 po dośrodkowaniu Szulima z rzutu rożnego. Płomień miał jeszcze szansę na gola honorowego, ale Daniel Matwiejczyk nie zdołał wykorzystać pomyłki Rafała Dębskiego.

Przez cały mecz Płomienia i Victorię wspierali zorganizowali kibice, którzy zaprezentowali racowiska i oprawy. Tuż przed ostatnim gwizdkiem przy okazji pokazu fajerwerków można było poczuć przedsmak Sylwestra.

20.11.21, 13:00 – Ruda

forBET IV liga: Płomień Dębe Wielkie – Victoria Sulejówek 0:2 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Szulim 49, Patryk Szeliga 89

Płomień: 77. Jakub Czajka – 18. Damian Bąk, 27. Marcin Świstak, 3. Jan Laskowski, 22. Kacper Cacko (59, 12. Wiktor Antolak) – 10. Daniel Matwiejczyk, 8. Aboubacar Condé, 21. Emil Możdżonek (79, 24. Michał Malesa), 6. Bartosz Malesa, 11. Girma Ramos – 14. Josiah Chukwudi

Victoria: 22. Borys Kwiatkowski – 25. Patryk Wielgosz, 20. Konrad Marusiak, 6. Rafał Dębski, 21. Bartłomiej Gromek – 19. Konrad Śliwka (46, 17. Boran Abdioglu), 23. Sebastian Pindor, 80. Kamil Wróbel (67, 15. Sebastian Rak), 26. Gryfin Cąkała (90+3, 11. Krzysztof Kokowski) – 10. Jan Dźwigała (84, 99. Patryk Szeliga), 8. Bartłomiej Szulim

Żółta kartka: Emil Możdżonek 48

Sędzia: Piotr Rybus (Warszawa)