czwartek, 20 czerwca 2024r.

Mistrzowie piątych setów z Siedlec (fotogaleria)

KPS Siedlce wygrał 3:2 z Gwardią Wrocław. Po raz kolejny team Mateusza Grabdy potwierdził specjalizację w budowaniu emocji i wygrywaniu piątych setów.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Siedlczanie przystępowali do meczu żądni odkupienia za porażkę w środku tygodnia z Lechią w Tomaszowie Mazowieckim. Spotkanie z faworyzowaną Gwardią wyjątkowo zostało rozegrane na hali przy ZSP nr 3.

PRZEBIEG MECZU

W pierwszym secie Gwardia grała jak na faworyta przystało. Klasą sam dla siebie był doświadczony Lukáš Ticháček. Utytułowany Czech znakomicie rozgrywał i poprowadził swoją drużynę do wygranej. Druga partia była bardziej wyrównana. KPS utrzymał nerwy na wodzy w końcówce, a decydujący punkt zdobył Filip Frankowski pojedynczym blokiem.

Trzeci set zupełnie nie wyszedł gospodarzom. Gwardia objęła prowadzenie 2:1 i zrobiła duży krok do wygranej za trzy punkty. Czwarta partia również zaczęła się po myśli wrocławian. KPS długo gonił rywali, aż wreszcie dogonił. Zanim jednak do tego doszło było ciekawie. Przy stanie 16:14 dla Gwardii Mateusz Frąc utrudniał Mariuszowi Magnuszewskiemu ratunkową pogoń za piłką. Po długich dyskusjach sędziowie orzekli, że punkt należy się siedlczanom. Siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska pomimo niekorzystnie dla nich rozsądzonej sytuacji objęli w końcówce prowadzenie 24:22. Byli więc o włos od wygranej 3:1…

A jednak przegrali 2:3. Jak do tego doszło? KPS doprowadził do wyrównania po 24, a następnie Adam Lorenc dał show w polu zagrywki – as i punkt bezpośrednio z zagrywki. W tie-breaku od początku wszystko układało się po myśli siedlczan. Drużyna Grabdy wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, która w najkrótszym z setów bywa nie do odrobienia. Tak też było. Po 2,5-godzinnym thrillerze KPS wygrał 3:2. Kto nie był, niech żałuje!

PLANY KPS

27 listopada o 17:00 KPS podejmie Norwida Częstochowa.

20.11.21, 19:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Tauron I liga: KPS Siedlce – Gwardia Wrocław 3:2 (21:25, 25;23, 20:25, 26:24, 15:11)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Adam Lorenc

 

Pozostałe wyniki 10 kolejki

BBTS Bielsko-Biała – AZS AGH Kraków [30.XII]

Legia Warszawa – Olimpia Sulęcin 3:0

Mickiewicz Kluczbork – Krispol Września 1:3

MKS Będzin – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0

Norwid Częstochowa – Avia Świdnik 1:3

SMS PZPS Spała – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3

Visła Bydgoszcz – Chrobry Głogów 3:1

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;