Rewanż Basketu. Piąta wygrana z rzędu

UKS Basket Siedlce zrewanżował się mińskiej młodzieży z UKS Probasket za porażkę z pierwszej rundy.

Siedlczanie udali się na derbowy mecz do Mińska Mazowieckiego pewni siebie po czterech kolejnych zwycięstwach. Drużyna Rafała Sobiły miała jednak w pamięci inauguracyjną domową porażkę.

Ponownie starcie mińsko-siedleckie było zacięte. UKS Probasket na przerwę schodził przy prowadzeniu 44:38. Chwila spędzona w szatni dobrze zrobiła siedlczanom. Dawid Kołodziński dwoił się i troił w udanej trzeciej kwarcie, a Basket doszedł rywali i wyszedł na minimalne prowadzenie. W ostatnich minutach rezultat stał na ostrzu noża, ale to goście z Siedlec zachowali więcej zimnej krwi w nerwowej końcówce i wygrali 85:83.

PLANY BASKETU

28 listopada o 17:00 Basket podejmie GLKS Nadarzyn.

20.11.21, 13:00 – Mińsk Mazowiecki

III liga: UKS Probasket Siedlce – UKS Basket Siedlce 83:85 (18:18, 26:20, 19:27, 20:20)

UKS Probasket: 4. Mateusz Czemerys 23, 7. Dorian Benigni 19, 1. Grzegorz Kałek 14, 2. Klaudiusz Tarnawski 14, 32. Filip Wicik 6, 13. Bartłomiej Fedorowicz 4, 5. Samuel Czerwiński 2, 34. Bartosz Leśniewski 1, 25. Maksymilian Oszako

Basket: 15. Dawid Kołodziński 30, 14. Jan Lipiński 16, 7. Michał Szarek 13, 9. Tomasz Gustołek 11, 8. Kamil Kalicki 9, 5. Sławomir Wasilewski 4, 10. Tomasz Wróbel 2, 11. Aleksander Kielak

źródło: własne; foto: UKS Basket Siedlce