czwartek, 20 czerwca 2024r.

WLKS drugi w zapaśniczych mistrzostwach Polski młodziczek

Sekcja zapaśnicza WLKS-Siedlce-Nowe Iganie ma kolejne powody do dumy. Wszystko za sprawą występu siedleckich zawodniczek w mistrzostwach Polski młodziczek.

W dniach 19-21 listopada w kieleckiej Hali Legionów odbyły się mistrzostwa Polski młodziczek w zapasach. W zawodach brały udział zawodniczki z przedziału wiekowego od 12 do 14 lat, pochodzące z całej Polski. Wystartowało ponad 200 młodych adeptek zapasów. Były wśród nich reprezentantki WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Z ośmiu rywalizujących zawodniczek z klubu z naszego miasta, dwóm udało się dotrzeć do strefy medalowej i wywalczyć brązowe medale. Były to: Helena Stelmaszczyk i Zuzanna Konaszuk startujące w kat. 39 kg.

Dwie Julie: Kokoszka (kat. 46 kg) i Lichocka (kat. 58 kg) były blisko stanięcia na podium, ale ostatecznie musiały się zadowolić piątymi lokatami.

Kolejne trzy zapaśniczki WLKS zajmowały miejsca w czołowych dziesiątkach swoich kategorii wagowych. W kat. 36 kg siódma była Blanka Szczepańska, zaś ósma Katarzyna Urban. Dziesiątą pozycję w kat. 42 kg zajęła Alicja Dobrowolska.

Na 18 miejscu w kat. 46 kg została sklasyfikowana Julia Zielińska.

Punkty uzbierane przez zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie (37) przełożyły się na drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej! Lepsza okazała się jedynie drużyna Husaria Fight Team Kozielice (44 pkt).

źródło: własne / echodnia.eu; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;