Koniec passy. GLKS zagrał w ostatniej kwarcie jak na lidera przystało

Niepokonany lider z Nadarzyna przerwał serię UKS Basket Siedlce.

Basket przystępował do meczu z liderem podbudowany serią pięciu kolejnych zwycięstw.

Pierwsza kwarta była niezwykle emocjonująca. Gospodarze zawiesili wysoko poprzeczkę liderowi i po 10 minutach gry był remis 20:20. W kolejnej odsłonie meczu nadal na parkiecie w Siedlcach toczyła się zacięta walka. Na przerwę GLKS schodził z minimalnym prowadzeniem – 38:36.

W kwarcie numer trzy Basket spisał się znakomicie. Siedlczanie nie tylko odrobili dwupunktową stratę, ale wypracowali sześć punktów przewagi. Lider z Nadarzyna stanął w obliczu pierwszej porażki w sezonie. W ostatniej kwarcie GLKS udowodnił swoją klasę. Nie przez przypadek podopieczni Jacka Gembala przewodzą tabeli z kompletem zwycięstw. Nadarzynianie wygrali czwartą ćwiartkę 23:7 i cały mecz – 78:69.

PLANY BASKETU

W następnej kolejce siedlczanie zagrają w Żyrardowie z UKS Trójka (5 listopada o 17:00).

28.11.21, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – GLKS Nadarzyn 69:78 (20:20, 16:18, 26:17, 7:23)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 15, 14. Jan Lipiński 13, 7. Michał Szarek 11, 10. Tomasz Wróbel 11, 9. Tomasz Gustołek 9, 8. Kamil Kalicki 5, 5. Sławomir Wasilewski 5, 13. Michał Borkowski, 4. Błażej Grochowski, 11. Aleksander Kielak