środa, 28 września 2022

Między turniejem a turniejem (fotogaleria)

Przełom listopada i grudnia to pracowity czas dla dzieci uprawiających piłkę ręczną w Siedlcach.

Turniej mini piłki ręcznej w ramach programu “Gramy w ręczną” odbył się 28 listopada. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Andrzej Sitnik.

Na hali sportowej ZSP nr 3 odbyły się zmagania szczypiornistów oraz szczypiornistek z klas I-III. Organizatorami turnieju był MKS Pogoń Siedlce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Miasto Siedlce.

Na siedlecki turniej zjechało około 150 dzieci m.in. z: Małkini, Cegłowa, Ulanu-Majoratu, Zwolenia i Winnicy. Zmagania odbywały się na trzech boiskach jednocześnie. Rozegrano 42 mecze, zmagania trwały w dwóch grupach: męskiej (7 zespołów) oraz damskiej (7 zespołów).

Pod skrzydłami MKS Pogoń Siedlce zostały wystawione trzy zespoły (jeden damski oraz dwa męskie, łącznie 34 dzieci). Dzieci głównie uczęszczają do klasy sportowej utworzonej trzy lata temu w Szkole Podstawowej nr 5 jako wspólny pomysł: prezydenta Andrzeja Sitnika, klubu MKS Pogoń Siedlce oraz dyrektor Joanny Kowalskiej -Wróbel.

Pięciogodzinna rywalizacja była zacięta i emocjonująca, ale wynik był sprawą drugorzędną. Ideą turnieju było zaszczepienie chęci kontynuowania rozwoju w kierunku piłki ręcznej. Na zakończenie do młodych sportowców skierował słowo prezydent Sitnik oraz radny Robert Chojecki. Dziękowali organizatorom i zachęcali najmłodszych do dalszych treningów. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, worki na buty oraz przypinki z logiem programu “Gramy w ręczną”.

Podczas turnieju rodzice uczniów SP 5, do której uczęszcza duża liczba dzieci w ramach programu “Gramy w ręczną”, zorganizowali poczęstunek dla trenerów, opiekunów i samych dzieci. Na wyjazd uczestnicy otrzymali lunch pakiety.

Turniej to wyzwanie organizacyjne oraz finansowe. Organizatorzy dziękują rodzicom SP 5, władzom miasta Siedlce, ZPRP oraz sponsorom za wsparcie finansowe.

A już w najbliższy weekend kolejny turniej. Organizatorem zmagań będzie MKS Pogoń Siedlce, która za cel postawiła sobie popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, dostarczanie radości ze współzawodnictwa, integrację środowiska piłki ręcznej oraz wpajanie młodym sportowcom zasad fair play.

4 grudnia na hali przy ZSP nr 3 odbędą się zmagania dziewczynek urodzonych w 2010 roku i młodszych, zaś 5 grudnia na hali przy SP nr 5 rywalizować będą szczypiornistki urodzone w 2007 roku i młodsze. Do rywalizacji staną drużyny z Łukowa, Węgrowa czy Lublina. Warto wybrać się w przedmikołajkowy weekend na siedleckie hale, aby wspierać młode zawodniczki w walce o laury.

SportSiedlce.pl jest patronem medialnym turnieju.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook