Porażka w Świdniku. KPS z punktem na pocieszenie

KPS Siedlce przegrał 2:3 wyjazdowy mecz z Avią Świdnik.

Przed pierwszą piłką KPS sąsiadował w tabeli z Avią. Obie drużyny legitymowały się 20 punktami.

Początek pierwszego seta ułożył się po myśli KPS, który wyszedł na prowadzenie 5:1. Avia goniła, goniła i wreszcie dogoniła. Okoliczności były ciekawe. Siedlczanie prowadzili 21:18, ale później zostali wypunktowani do stanu 21:24. W międzyczasie KPS został upomniany za opóźnianie gry, a drugi trener Szymon Szlendak obejrzał czerwoną kartkę. Charakterna drużyna Mateusza Grabdy doprowadziła do remisu po 24, jednak w końcówce przegrała dwie pierwsze piłki w rywalizacji na przewagi.

Dwa kolejne sety padły łupem KPS. Oba zostały wygrane do 20, więc siedlczanie narobili sobie apetytu na 3-punktową wygraną. Czwarta partia była zacięta. Ponownie jednak w decydującym momencie więcej zimnej krwi zachowali świdniczanie. Tie-break niemal od początku do końca rozgrywał się pod dyktando Avii, która wygrała 3:2.

PLANY KPS

8 grudnia o 17:00 KPS zagra awansem z SMS PZPS Spała.

04.12.21, 17:00 – Świdnik

Tauron I liga: Avia Świdnik – KPS Siedlce 3:2 (26:24, 20:25, 20:25, 27:25, 15:13)

KPS: 1. Filip Frankowski, 2. Mateusz Borkowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Adam Lorenc, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 84. Bartosz Michalak