Mickiewicz bezradny w Siedlcach. Cenne punkty KPS (fotogaleria)

W sobotnie popołudnie KPS Siedlce podejmował Mickiewicza Kluczbork. Podopieczni Mateusza Grabdy zdobyli ważne trzy punkty.

Siedlczanie mają ostatnio napięty terminarz. W środę w meczu awansem podopieczni Mateusza Grabdy pokonali SMS PZPS Spała (3:0). W sobotę rywalem KPS był Mickiewicz Kluczbork, który obecny sezon rozpoczął bardzo przeciętnie.

Już pierwszy set pokazał, że będzie to bardzo emocjonujące spotkanie. Wszystko co najciekawsze w tej partii działo się w końcówce. Początkowo to Mickiewicz Kluczbork miał piłki setowe, jednak gospodarze wychodzili z opresji obronną ręką. Na uwagę zasługiwał pojedynczy blok Radosława Nowaka i fenomenalna zagrywka Adama Lorenca, która pozwoliła zdobyć zwycięski punkt. Opromienieni zwycięstwem w premierowej odsłonie siedlczanie poszli za ciosem. Serią dobrych zagrywek popisał się Mariusz Magnuszewski, a niezwykle skuteczni byli Lorenc oraz Filip Frankowski.

W trzecim secie KPS zawiódł. Popełniał sporo błędów, między innymi w polu serwisowym. Nad Siedlcami znowu wisiało widmo tie-breaka, gdyż siatkarze z Kluczborka prowadzili w czwartej partii 16:11. Od tego momentu podopieczni Grabdy włączyli piąty bieg. Siedlczanie doskoczyli do rywali przy stanie 21:21. Walka toczyła się punkt za punkt, jednak w samej końcówce goście nie wytrzymali próby nerwów. MVP spotkania został wybrany Adam Lorenc, który zdobył aż 30 punktów.

PLANY KPS

18 grudnia o 17:00 KPS zagra u siebie z Chrobrym Głogów.

11.12.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (31:29, 25:17, 22:25, 27:25)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Adam Lorenc