Pewne zwycięstwo Basketu (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce wygrał 87:71 z MUKS Piaseczno.

Basket nie przystąpił do meczu w optymalnym składzie, jednak problemy siedlczan to nic w porównaniu do sytuacji MUKS, który korzystał z sześciu zawodników.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy. Drużyna Rafała Sobiły osiągnęła prowadzenie dzięki skutecznym rzutom z dystansu. Przy stanie 16:8 o czas poprosił trener rywali, ale nie wybił siedlczan z uderzenia. Po trójce doświadczonego Sławomira Wasilewskiego Basket prowadził 28:12. W drugiej kwarcie udowodnił, że również ma specjalistów od rzutów z dystansu i doszedł siedlczan na pięć punktów. Basket zdołał uspokoić sytuację i na przerwę schodził przy 10-punktowej przewadze – 45:35.

W trzeciej kwarcie Basket kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po 3/4 meczu siedlczanie wygrywali 65:52. W ostatniej odsłonie spotkania przewaga gospodarzy urosła do rekordowych rozmiarów. To dało szansę trenerowi Basketu na sprawdzenie rezerwowych. Gospodarze wygrali pewnie (87:71), a na dodatek kończyli mecz z czterema zawodnikami urodzonymi w XXI wieku.

PLANY BASKETU

19 grudnia Basket zagra w Legionowie z Legionem.

12.12.21, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – MUKS Piaseczno 87:71 (28:15, 17:20, 20:17, 22:19)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 22, 9. Tomasz Gustołek 21, 5. Sławomir Wasilewski 13, 4. Błażej Grochowski 9, 14. Jan Lipiński 8, 13. Michał Borkowski 6, 8. Kamil Kalicki 6, 11. Aleksander Kielak 2, 7. Jakub Kiersztyn, 10. Jakub Krukowski, 12. Sławomir Wróbel