niedziela, 16 czerwca 2024r.

Szczęśliwe Davos. Kolejne punkty Staręgi w Pucharze Świata

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) kolejny weekend sprinterskiego startu w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich, może zaliczyć do udanych.

Rywalizacja w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich z Norwegii przeniosła się do Szwajcarii. Po zeszłotygodniowym Lillehammer, przyszedł czas na Davos.

Przed tygodniem powody do zadowolenia mógł mieć Maciej Staręga. Zawodnik UKS Rawa Siedlce startujący kolejny sezon wśród najlepszych biegaczy narciarskich świata, przełamał punktową niemoc zdobywając pierwsze punkty PŚ od 1 stycznia 2021. 25 miejsce w Lillehammer dało mu 6 punktów do klasyfikacji generalnej i sprinterów.

11 grudnia siedlczanin zawitał do szwajcarskiego Davos, by poprawić swój dorobek punktowy. Była ku temu doskonała okazja, bowiem organizatorzy przygotowali dla uczestników sprint techniką dowolną – tą, która najbardziej odpowiada naszemu zawodnikowi.

Staręga już po kwalifikacjach wiedział, że nie wróci ze Szwajcarii z pustymi rękami (czyt. bez punktów), bowiem uplasował się w nich na 21 pozycji. Najlepszy był Norweg Johannes Høsflot Klæbo.

Swój ćwierćfinałowy start siedlczanin zakończył na czwartej pozycji, która zamykała drogę do półfinału. Summa summarum, nasz reprezentant został sklasyfikowany na 20 miejscu. Do zdobytych przed tygodniem 6 punktów, dołożył 11. Rywalizację sprinterską w Davos wygrał Klæbo.

Staręga potwierdził, że trasy w Davos ewidentnie mu odpowiadają. Od sezonu 2013-14, poza jednym rokiem (2019-20) udało mu się tam regularnie punktować.

WYNIKI KWALIFIKACJI

WYNIKI KOŃCOWE

W klasyfikacji generalnej siedlczanin zajmuje 62 miejsce z dorobkiem 17 punktów.

 

źródło: własne / sportsinwinter.pl; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;