Kolejny udany weekend siedleckich pływaków

Kolejny udany weekend mają za sobą pływacy UKS 8 Siedlce.

W miniony weekend zawodnicy UKS 8 Siedlce wystartowali w trzech imprezach pływackich.

Maciej Nieczyporuk startował w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat, które odbyły się na pływalni olimpijskiej AQUA Lublin. Zawodnik Ósemkizostał finalistą Finału A na dystansie 200m stylem grzbietowym, zdobywając 9 miejsce, poprawiając swój rekord życiowy. W Mistrzostwach Polski 15-latków wystartowało 412 zawodniczek i zawodników ze 124 klubów z całego kraju.

W tym samym czasie w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie ”Od Młodzika Do Olimpijczyka”. Siedlce reprezentowali Kamila Bielecka, Michał Bielecki oraz Miron Uszatkin,  który zdobyła dwa medale. Srebrny na dystansie 100m stylem zmiennym i brązowy medal na 50 m stylem motylkowym.

W niedzielę 12 grudnia na obiekcie MOSIR w Mińsku Mazowieckim miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego z okazji 600-lecia nadania praw miejskich. Zawodnicy UKS 8 Siedlce wywalczyli 15 medali (5 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe). Miejsce na podium wywalczyli: Miron Uszatkin, Michał Bielecki, Maksymilian Reda, Aleksander Kamecki, Jan Pawlak, Emilia Tajak, Olga Radzikowska, Bartłomiej Skolimowski, Michalina Reda, a także Ignacy Ostrowski.

źródło i foto: Facebook