Mistrzostwa udane pod każdym względem (fotogaleria)

Sukcesem sportowym i organizacyjnym, zakończyły się XVI Mistrzostwa Polski Oriental Kickbobing w kat. juniorów i seniorów, które zostały zorganizowane przez Gladiator Siedlce w naszym mieście w dniach 17-19 grudnia.

Podobnie jak w 2020 roku, w trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa, organizatorem Mistrzostw Polski w Oriental Kickboxing juniorów i seniorów był klub Gladiator Siedlce, którego trenerem i założycielem jest Andrzej Wasilewski, a prezesem Marcin Przysowa. Przypomnijmy, że w grudniu 2020 roku, po 21 latach przerwy, Gladiator podjął się bardzo trudnego wyzwania przeprowadzenia MP. Teraz ponownie siedlczanie stanęli na wysokości zadania i sportowo i organizacyjnie. Dodatkowym plusem było to, że uczestniczy nie płacili wpisowego.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Oriental miało miejsce w niedzielne południe, a uczestniczyli w nim m.in. prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński, prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, który objął patronat nad zawodami rozegranymi w hotelu ibis Styles Siedlce, Krzysztof Kaproń – delegat PZKB i prezes Gladiatora – Marcin Przysowa.

A teraz o sukcesach przedstawicieli Gladiatora Siedlce. Mistrzostwa Polski w formule Oriental Kickboxing zakończyły się wyróżnieniem dla Judyty Chomać, która została najlepsza zawodniczką. Siedlczanka pokonała w finale kat. 60 kg reprezentującą Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym Mariję Stahalską 3:0 i zdobyła złoty medal.

Oprócz Judyty, z siedleckiego Gladiatora triumfowali również:
Rafał Krasuski w kat. 60 kg – powrócił po kilku latach, w spektakularny sposób wygrywając walkę przez KO w 2 rundzie,
Mateusz Pasiak w kat. 81 kg – sięgnął po złoto po raz trzeci; rok temu również zwyciężył, ale w wadze 86 kg,
Mamikon Nikoghosyan w kat. 86 kg – mistrz Polski sprzed roku, ale w kat. juniora starszego.
Jakub Sakowski w kat. +91 kg – również mistrz Polski sprzed roku w kat. juniora starszego.
Natalia Wielgórska w kat. 60 kg – wywalczyła tytuł wśród juniorek starszych bez walki – nie miała konkurentek.

Ze srebrnym medalem mistrzostwa zakończył Bartłomiej Osiński (kat. 60 kg) pokonany w finale przez swego klubowego kolegę – Rafał Krasuskiego.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Paweł Madziar w kat. 71 kg (junior starszy) i Robert Radzikowski w kat. +91 kg (senior).

Organizatorami mistrzostw byli: Siedlecki Klub Sportowy Gladiator, ESECO, a współorganizatorami: Miasto Siedlce oraz Starostwo Powiatowe w Siedlcach. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.

źródło: własne / pzkickboxing.pl / Gladiator Siedlce (FB); foto: Kamil Sulej