czwartek, 9 maja 2024r.

Utytułowany rywal pokazał klasę. Wielkie emocje w trzecim secie (fotogaleria)

To było święto siatkówki w Siedlcach. W 1/16 finału Pucharu Polski Resovia Rzeszów pokonała KPS 3:0.

Dla siatkarzy KPSu była to wisienka na torcie. W ostatnim meczu w przed świętami Bożego Narodzenia siedlczanie zagrali w Pucharze Polski z Asseco Resovią Rzeszów. To siedmiokrotny mistrz Polski, 17-krotny medalista Polski, który co roku ma wielkie aspiracje. W zespole z Podkarpacia roi się od gwiazd, a prym w Resovii wiodą mistrzowie świata: Fabian Drzyzga czy Jakub Kochanowski.

To było święto siatkówki w Siedlcach. Spotkanie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem kibiców, a hala przy ul. Prusa 6 pękała w szwach. Wynik 3:0 wskazuje na łatwe zwycięstwo Resovii, jednak fragmentami KPS postraszył faworyta. W pierwszym secie siedlczanie do pewnego momentu grali bardzo odważnie i skutecznie. Prowadzili 8:5 oraz 13:11, jednak losy partii odmienił Jakub Bucki, który nękał rywali w polu serwisowym. Goście z Rzeszowa szybko przystosowali się do niskiej hali i świetnie serwowali. Znakomite przyjęcie sprawiło także, że rozgrywający Fabian Drzyzga swobodnie gubił blok rywali.

W drugim secie KPS ponownie zaczął odważnie, jednak szybko zderzył się z rzeszowskim murem. Z minuty na minutę rosła przewaga gości, którzy bez problemu kończyli pierwszą akcję.

Najwięcej emocji przysporzył trzeci set, w którym siedlczanie przy wsparciu kibiców mocno postraszyli Resovię. Po świetnych zagrywkach Filipa Frankowskiego, KPS prowadził 21:20, jednak w końcówce zabrakło mu doświadczenia. Proste błędy sprawiły, że to rzeszowianie awansowali do kolejnej rundy.

PLANY KPS

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają 29 grudnia. W towarzyskim turnieju w Białymstoku zagrają z miejscowym BASem.

21.12.21, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

1/16 finału Pucharu Polski: KPS Siedlce – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (19:25, 16:25, 23:25)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: 3. Sam Deroo, 4. Jan Kozamernik, 5. Jakub Bucki, 7. Jakub Kochanowski, 11. Fabian Drzyzga, 18. Klemen Čebulj i 13. Michał Potera (libero) oraz 1. Bartłomiej Krulicki, 14. Rafał Buszek