wtorek, 16 lipca 2024r.

W Pro Junior System też słabo. Jak wypada Pogoń pod względem stawiania na młodzież?

II liga zapadła w zimowy sen. Jak po jesiennych zmaganiach wygląda sytuacja w rankingu Pro Junior System?

W II lidze na boisku obowiązkowo musi przebywać dwóch młodzieżowców. Drużyny, które najodważniej postawią na młodych zawodników, zostaną wynagrodzone finansowo. W II lidze siedem najlepszych ekip dostanie pieniądze od PZPN.

Za nami jesienne zmagania w II lidze. Rozegranych zostały dwadzieścia kolejek. Pogoń jak na razie, jeśli chodzi o ranking Pro Junior System, nie radzi sobie najlepiej. Siedlczanie plasują się na jedenastej pozycji, a na swoim koncie mają 4628 punktów. Na ten dorobek złożyli się Bartosz Klebaniuk (1350 punktów), Mateusz Piotrowski (1264 punkty), Wiktor Preuss (895 punktów), Maciej Kołoczek (596 punktów) oraz Przemysław Misiak (523 punkty). Ponadto w minionej rundzie zagrali jeszcze inni zawodnicy o statusie młodzieżowca: Michał Kwiecień, Cezary Bujalski, Dawid Nojszewski, a także Dominik Leszczuk, jednak na ten moment ich punkty nie są wliczane do klasyfikacji.

Liderem Pro Junior System są rezerwy Lecha Poznań (15637 punktów). Na podium znajdują się również rezerwy Śląska Wrocław (10439 punktów) oraz Sokół Ostróda (9878 punktów).

Pełna klasyfikacja Pro Junior System.

 

źródło: własne/PZPN; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;