poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Udany początek Tour de Ski w wykonaniu Staręgi

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) start w 16 edycji zawodów z cyklu Tor de Ski rozpoczął od zdobycia punktów w biegu sprinterskim rozegranym w szwajcarskim Lenzerheide. 


28 grudnia w szwajcarskim Lenzerheide biegacze narciarscy rozpoczęli rywalizację w 16 edycji Tour de Ski. Pierwszego dnia zawodów odbyła się rywalizacja w biegu sprinterskim techniką dowolną. Jednym z Polaków biorących udział w biegu był Maciej Staręga.

Siedlczanin w biegu eliminacyjnym uzyskał 25 czas i awansował do ćwierćfinałów. W ćwierćfinale, w którym startował, zajął piąte miejsce w stawce sześciu zawodników. Wygrał Francuz Richard Jouve, przed Włochem Federico Pellegrino. Piąta lokata nie dała awansu do fazy półfinałów. Zawodnik UKS Rawa Siedlce, został sklasyfikowany na 24 pozycji. Dało mu to kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W finale triumfował Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

Drugiego dnia zmagań w Lenzerheide odbyły się biegi na dochodzenie techniką klasyczną. Dystans 15 km mężczyzn Maciej Staręga pokonał w czasie 40.01,4 i zajął odległe 87 miejsce. Wygrał Fin Iivo Niskanen.

Zawody cyklu Tour de Ski, zaliczanego do Pucharu Świata, potrwają do 4 stycznia, a ich zakończenie będzie miało miejsce we włoskiej stacji narciarskiej Val di Fiemme (3-4 stycznia).

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU

WYNIKI KOŃCOWE SPRINTU

WYNIKI BIEGU NA 15 KM

źródło: własne / sport.interia.pl / fis-ski.com; foto: AFP

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;