piątek, 27 stycznia 2023r.

Chudy rok siedleckiego sportu. KPS wziął (prawie) wszystko

KPS w mizernym 2021 roku dał mnóstwo powodów do radości.

SPORTOWIEC ROKU

Podium zdominowali przedstawiciele sportów indywidualnych, zawodnicy WLKS. Martyna Dołęga wygrała o włos z Patrycją Gil. Trzecia zawodniczka naszego plebiscytu w 2021 roku poczyniła ogromne postępy. Sztangistka niemal z każdej imprezy, w której brała udział wracała z krążkiem z najcenniejszego kruszcu. Identyczne zdanie można napisać o jej klubowej koleżance, tyle że specjalizującej się w zapasach. Zarówno Dołęga, jak i Gil dzięki możliwości rywalizacji z europejską i światową czołówką wiedzą nad czym pracować w przyszłości.

Marzeniem obu utalentowanych sportsmenek jest udział w Igrzyskach Olimpijskich. Łukasz Niedziałek w 2021 roku zrealizował ten cel, ale startu w Japonii nie będzie miło wspominał. Tuż za podium przedstawiciele sportów zespołowych – atakujący KPS Adam Lorenc i snajper MKP Pogoń Maciej Górski.

1. Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, podnoszenie ciężarów)
2. Patrycja Gil (WLKS Siedlce Nowe Iganie, zapasy)
3. Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, lekkoatletyka)

4. Adam Lorenc (KPS Siedlce, siatkówka)
5. Maciej Górski (MKP Pogoń Siedlce, piłka nożna)
6. Olga Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, lekkoatletyka)
7. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce, narciarstwo biegowe)
8. Dawid Kołodziński (UKS Basket Siedlce, koszykówka)
9. Norbert Kargol (MKS Pogoń Awenta Siedlce, rugby)
10. Kamila Stępniak (SKSS Dragon Siedlce, strzelectwo sportowe)

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ROKU

Radosław Nowak (KPS Siedlce)

Siatkarz KPS stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo z Łukaszem Korneciem. Najniższe miejsce na podium zajęła Martyna Dołęga. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.

1. Radosław Nowak (KPS – 504 głosy
2. Łukasz Korneć (MKS Pogoń) – 439 głosów
3. Martyna Dołęga (WLKS) – 249 głosów
4. Cezary Bujalski (Pogoń II) – 136 głosów

TRENER ROKU

Mateusz Grabda (KPS Siedlce)

Zaczął pracę w KPS od serii porażek, a teraz trudno sobie wyobrazić drużynę bez niego. 2021 rok był najlepszym w jego krótkiej karierze trenerskiej. Do sukcesów z siedleckim I-ligowcem dołożył wymarzony wynik z juniorską reprezentacją Polski, z którą – jako asystent Michała Bąkiewicza – sięgnął po mistrzostwo świata. Czy 2022 rok może być dla niego jeszcze lepszy?

DRUŻYNA ROKU

KPS Siedlce

Niestety, bezdyskusyjnie. Przez cały rok KPS nie zawodził. W konkurencyjnej I lidze wygrał blisko 60% spotkań. Letnia przebudowa nie sprawiła, że siedlczanie stali się dostarczycielem punktów. Wręcz przeciwnie, kompania Grabdy stała się groźna dla wszystkich, nawet bezdyskusyjnych faworytów.

ODKRYCIE ROKU

Adrian Potera (KPS Siedlce)

Przebicie się wychowanka do pierwszego składu w sporcie drużynowym to zawsze duże osiągnięcie. W drugiej połowie 2021 roku libero KPS regularnie pojawiał się na parkietach Tauron I ligi. W żadnym wypadku nie można powiedzieć, żeby grał tylko dlatego, że jest swój. Już umie sporo, imponuje efektownymi obronami, a – co najważniejsze – ma potencjał, by być jeszcze lepszym.

WYDARZENIE ROKU

1/16 finału Pucharu Polski: KPS Siedlce – Asseco Resovia Rzeszów

Fajnie byłoby gdyby siedlczanie urwali chociaż seta gigantowi z Podkarpacia, ale i tak drużyna Grabdy wstydu nie przyniosła. Resovia wygrała zasłużenie, ale mecz z KPS nie był dla niej spacerkiem. Pomimo obostrzeń epidemicznych spotkanie było świętem siatkówki w Siedlcach. Z wysokości trybun pucharowe starcie oglądało około 500 osób. Po ostatnim ataku licznie zgromadzeni kibice mieli okazję zdobyć autograf lub zapozować do pamiątkowego zdjęcia z gwiazdami reprezentacji Polski i PlusLigi.

 

źródło: własne; foto: własne / PZPC

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

f
;