czwartek, 13 czerwca 2024r.

Gmina Wodynie współpracuje ze SportSiedlce.pl

Gmina Wodynie stawia na sport, o czym świadczy parafowanie umowy o współpracy z portalem SportSiedlce.pl.

Gminę Wodynie przy podpisywaniu umowy reprezentował wójt Wojciech Klepacki, zaś portal SportSiedlce.pl redaktor naczelny Kamil Sulej.

Dlaczego gmina Wodynie zdecydowała się na współpracę z naszym portalem?

– Przede wszystkim staramy się rozwijać infrastrukturę sportową, dzięki czemu wzrasta aktywność fizyczna u młodych osób. Na terenie naszej gminy działa stowarzyszenie Kolektyw Oleśnica, które rozwija się prężnie. Zdarzają się trudniejsze momenty, ale zdecydowanie więcej jest sukcesów. W ciągu dekady udało wprowadzić się drużynę seniorską do ligi okręgowej. Poza tym Kolektyw prowadzi szkolenie w grupach młodzieżowych. Zarząd w osobach prezesa Kamila Stanisławowskiego i wiceprezesów Adama Pawlaka oraz Radosława Kublika jest niezwykle aktywny. To nie jest stowarzyszenie jedynie na papierze, ale działa, ku mojemu zadowoleniu – odpowiedział Klepacki.

Gmina Wodynie już może pochwalić się kilkoma obiektami sportowymi, ale w planach jest dalsza rozbudowa infrastruktury.

– Mamy w planach budowę kompleksu boisk przy szkole w Rudzie Wolińskiej. Powstanie tam boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz boiska do innych gier. Naszej młodzieży brakuje orlika, ale wkrótce to ulegnie zmianie. Przyświeca nam rozwój, ciągły rozwój. Życzę zawodnikom Kolektywu i młodzieży z naszej gminy zdrowia i zapału do rozwijania sportowych pasji – zakończył wójt gminy Wodynie.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;