piątek, 17 maja 2024r.

Jeden punkt zamiast trzech w Grodzie Kraka

KPS zaczął granie w nowym roku od porażki 2:3 w Krakowie.

KPS udał się do Krakowa w okrojonym składzie. Po raz pierwszy w wyjściowej szóstce wystąpił najnowszy nabytek siedlczan – Wiktor Mielczarek.

Pierwszy set premierowego spotkania w 2022 roku był wyrównany. Przy stanie 20:19 wszystko było możliwe, ale w końcówce krakowianie ugrali pięć oczek, zaś KPS tylko jedno. Druga partia zaczęła się wystrzałowo dla drużyny Mateusza Grabdy – od prowadzenia 5:1. Później też nie było gorzej. KPS sumiennie budował przewagę i ostatecznie pewnie wygrał do 16.

Rozpędzenie siedlczanie dobrze weszli w trzeciego seta, jednak później do głosu doszli miejscowi siatkarze. W najważniejszym momencie zafunkcjonowała jednak zagrywka i to KPS cieszył się po raz drugi z wygranej partii. Grający z nożem na gardle akademicy sprawili sporo kłopotów siedlczanom w czwartym secie. Krakowianie doprowadzili do gry na przewagi, w której byli górą. Do wyłonienie zwycięzcy niezbędny był więc tie-break. W połowie piątego seta było 8:8. Ostatecznie więcej powodów do radości po ostatnim zagraniu mieli gospodarze, którzy wygrali i zainkasowali dwa punkty. KPS pozostał z jednym na pocieszenie.

PLANY KPS

8 stycznia o 17:00 KPS podejmie ZAKSĘ Strzelce Opolskie.

05.01.22, 17:00 – Kraków

Tauron I liga: AZS AGH Kraków – KPS Siedlce 3:2 (25:20, 16:25, 20:25, 30:28, 15:13)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 9. Piotr Truszkowski, 11. Adrian Potera (libero)