poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Pierwsze zwycięstwo w nowym roku (fotogaleria)

Siatkarze KPS Siedlce przełamali się w I lidze. W sobotni wieczór podopieczni Mateusza Garbdy pokonali ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0.

Pierwszy mecz w 2022 roku zawodnicy z Siedlec rozegrali już w środę. Po emocjonującym spotkaniu KPS przegrał na wyjeździe z AGH Kraków 2:3. W sobotę rywalem siedlczan była ZAKSA Strzelce Opolskie, czyli zespół z dolnych rejonów I ligi.

Siedlczanie znakomicie wywiązali się z roli faworyta. Tylko w pierwszym secie gospodarze oddali na chwilę inicjatywę rywalom. Dzięki dobrym zagrywkom Grzegorza Wójtowicza, przyjezdni wyszli na prowadzenie 7:4. Na swoje właściwe tory weszli jednak Filip Frankowski oraz Adam Lorenc i kilka minut później KPS prowadził już 15:11. Z minuty na minutę rosło prowadzenie gospodarzy, którzy ograniczyli proste błędy do minimum.

W drugiej i trzeciej partii siedlczanie dyktowali warunki gry. Siatkarze ZAKSY trzymali równy poziom jedynie na początku setów. Rozgrywający Mariusz Magnuszewski często uruchamiał środkowych, którzy zdobyli łącznie 14 punktów. Najskuteczniejszy w sobotni wieczór był Filip Frankowski (15 punktów), jednak statuetka MVP trafiła w ręce Adama Lorenca.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają u siebie z Olimpią Sulęcin. Początek meczu 15 stycznia o godz. 17:00.

08.01.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Adam Lorenc