Nowy rok, stara Ósemka (fotogaleria)

W meczu 13 kolejki II ligi siatkówki kobiet – Ósemka Siedlce przegrała na własnej hali z Chemikiem Olsztyn 0:3.

Sobotnie starcie dwóch najsłabszych zespołów siatkarskiej II ligi kobiet grupy 2 było dla Ósemki Siedlce szansą na zmniejszenie dystansu do sąsiadującego w tabeli Chemika, a nawet przeskoczenie go w przypadku wygranej za trzy punkty. W październikowym meczu w Olsztynie górą były gospodynie, które wygrały w trzech setach.

Spotkanie niestety nie ułożyło się po myśli trenera Jarosława Plewińskiego i jego siatkarek. Najlepszy w wykonaniu Ósemki był pierwszy set, w którym siedlczanki miały nawet trzy piłki setowe. Trwającą pół godziny partię zakończył atak w siatkę w wykonaniu Julii Szwed. Mające więcej zimnej krwi w końcówce siatkarki Chemika wygrały pierwszą partię i później było już tylko łatwiej. W drugim secie olsztynianki zbudowały sobie trzypunktową przewagę przy stanie 17:20 i utrzymały ją do końca partii. W trzecim secie siedlczanki nie podjęły walki. Ósemka źle weszła w seta i zdobyła pierwszy punkt w tej partii przy stanie 1:5. Grające ciekawiej i w bardziej urozmaicony sposób w ataku siatkarki Chemika nie miały problemu ze zdobywaniem kolejnych punktów. Przy stanie 3:13 przyjezdne mogły być już praktycznie pewne wygranej. Ostatecznie Ósemka zdobyła w trzecim secie tylko dziewięć punktów.

Po porażce w trzech setach Ósemka umocniła status outsidera tabeli. Z pięcioma punktami straty do przedostatniego zespołu siedlczanki po 13 meczach legitymują się bilansem dwóch zwycięstw i jedenastu porażek.

PLANY ÓSEMKI

W następnym meczu Ósemka wybierze się do Lublina, gdzie dojdzie do starcia z tamtejszym UMCS. To spotkanie odbędzie się w sobotę 15 stycznia.

8.1.22, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Chemik Olsztyn 0:3 (27:29, 22:25, 9:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Julia Szwed, 6. Aleksandra Teodorska, 9. Magdalena Jachacy, 14. Iwona Kandora, 16. Ilona Betke i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 7. Judyta Potępska, 8. Weronika Ciupa (libero),  11. Katarzyna Stokłosa