czwartek, 25 lipca 2024r.

Srebro Staręgi w mistrzostwach Polski (fotogaleria)

W Zakopanem rozpoczęły się mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. W swojej koronnej konkurencji – sprincie techniką dowolną, Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) zdobył srebrny medal.

11 stycznia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozpoczęła się pierwsza odsłona mistrzostw Polski w biegach narciarskich (drugą zaplanowano w dniach 25-27 marca).

W pięknej i zimowej scenerii biegacze narciarscy rywalizowali w pierwszej konkurencji jaką były sprinty techniką dowolną. Zawody stały na wysokim poziomie i nie zabrakło emocji w walce o końcowy triumf.

Tytułu sprinterskiego mistrza Polski bronił (niepokonany w tej konkurencji w kraju od wielu lat) Maciej Staręga. Zawodnik UKS Rawa Siedlce punktujący w tym sezonie kilkukrotnie w zawodach Pucharu Świata, tym razem musiał uznać wyższość kolegi z kadry – Dominika Burego. O tym, który z tych dwóch zawodników jako pierwszy przekroczył linię mety, rozstrzygnął fotofinisz. Pasjonujący finisz wygrał Bury, który zaledwie o 0,07 sekundy wyprzedził siedlczanina i zakończył jego złotą passę.

W pierwszej „trzydziestce” MP znaleźli się trzej inni zawodnicy Rawy Siedlce. Ósmy był, wicemistrz Polski sprzed roku, Piotr Sobiczewski, szesnasty – Maciej Krajcer, a dwudziesty pierwszy – Arkadiusz Posiadała.

W ramach Mistrzostw Polski Seniorów odbyły się również zawody Slavic Cup oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Na starcie zawodów FIS zobaczyć można było reprezentantów siedmiu krajów. Oprócz biało-czerwonych wystartowali biegacze z: Argentyny, Brazylii, Chorwacji, Czarnogóry, Łotwy i Słowacji.

WYNIKI

FOTOGALERIA – PZN

 

źródło: własne / PZN; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;