wtorek, 18 czerwca 2024r.

Nie będzie próby generalnej przed Igrzyskami

Biegacze narciarscy, a wśród nich Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) nie będą mieli okazji przygotowywać formy do igrzysk w Pekinie poprzez starty w Pucharze Świata.

Do rozpoczęcia Igrzysk olimpijskich w Pekinie (4 lutego) na biegaczy narciarskich czekały dwa weekendy z zawodami Pucharu Świata. W dniach 14-16 stycznia miały się odbyć zawody we francuskim Les Rousses (sprint stylem dowolnym, 10 km stylem dowolnym i bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym), a tydzień później rywalizacja w Pucharze Świata miała się przenieść do słoweńskiej Planicy (sprint sylem dowolnym i bieg łączony na 15 km).

Ostatecznie ani jedne, ani drugie zawody się nie odbędą.

W obu przypadkach odwołanie zawodów spowodowane było pandemią COVID-19 i rosnącą w ogromnym tempie liczbą zakażeń wariantem omikron.

Z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się wariantu Omikron oraz obaw związanych z organizacją międzynarodowych imprez komitet organizacyjny zawodów pucharowych w Les Rousses, Francuska Federacja Narciarska oraz władze krajowe podjęły decyzję o odwołaniu Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Władze sanitarne Słowenii również uznały, że nie są w stanie zagwarantować uczestnikom, obsłudze i kibicom bezpieczeństwa, o czym poinformowano w opublikowanym w komunikacie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

 

źródło: własne / fis-ski.com / eurosport.tvn24.pl; foto: Kuba Atys (Agencja Gazeta)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;