Narciarski start siedlczanina za zachodnią granicą

Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce) rywalizował z zawodach FIS w biegch narciarskich w niemieckiej miejscowości Reit im Winkl.

W weekend 15-16 stycznia w niemieckim Reit im Winkl odbyły się zawody FIS w biegach narciarskich. Na starcie stanęło 11 reprezentantów polskiej młodzieżowej kadry narodowej. Jednym z narciarzy był Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce).

Organizatorzy przygotowali dla uczestników sprinty techniką klasyczną oraz biegi długie stylem dowolnym.

Sobiczewski w klasyfikacjach sprintu zajął 21 miejsce. W finałowej rozgrywce został sklasyfikowany na 18 pozycji. Lepszy z Polaków był jedynie Łukasz Gazurek (piętnasty).

Drugiego dnia zmagań w Niemczech starsi biegacze walczyli na dystansie 15 km, a zawodnicy w kat. U-18 rywalizowali na trasie o długości 10 km. Sobiczewski w tej drugiej grupie był dwudziesty drugi (czwarty z Polaków).