sobota, 2 lipca 2022

Pod znakiem futbolu i pomocy (fotogaleria)

W Zbuczynie odbył się turniej charytatywny “Piłkarz z sercem”.

W trakcie turnieju była prowadzona zrzutka na rzecz Hospicjum Domowego dla Dzieci. Honorowy patronat nad imprezą sprawował wójt gminy Zbuczyn – Hubert Pasiak.

Turniej “Piłkarz z sercem” to praktycznie 12 godzin grania. Zaczęli najmłodsi piłkarze Wektry Zbuczyn. Mieli oni okazję sprawdzić się w wewnętrznej rywalizacji, a także spróbować swoich sił z nieco starszymi rocznikami. Zaczęli najmłodsi (rocznik 2016), a kończyli najstarsi (rocznik 2008). O 14:00 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju.

Tuż po nim doszło do rywalizacji w kategorii open. Do turnieju zgłosiło się 16 drużyny, które podzielono na cztery grupy. Wśród nich były takie teamy jak: Ministranci, Zbucki Ruch czy Sokial Victoria Krzesk. Bogato były także reprezentowane OSP z terenu gminy Zbuczyn. Grano 1×8 minut bez przerw.

Najlepsze drużyny z poszczególnych grup awansowały do ćwierćfinałów. Z najlepszej ósemki wyłoniono czwórkę w składzie: Wektra I Zbuczyn (juniorzy), Wektra II Zbuczyn (seniorzy), OSP Zbuczyn oraz Niwa Tęczki.

Rywalizacja w czterech decydujących meczach była tak zacięta, że w trzech z nich o sukcesie decydowały rzuty karne. W pierwszym półfinale Wektra II wygrała 2:0 z Niwą, zaś w drugim OSP Zbuczyn po bezbramkowym remisie z Wektrą I przegrało 1:2 w rzutach karnych. W meczu o trzecie miejsce strażacy zremisowali 1:1 z Niwą, choć prowadzili 1:0 jeszcze 15 sekund przed końcem. W rzutach karnych piłkarze z Tęczek wygrali 5:4.

W finale doszło do wewnętrznego starcia Wektr. Juniorzy zremisowali z seniorami 1:1, ale wykazali się lepszą skutecznością w rzutach karnych (3:2).

Po finale nagrodzono najlepszych pamiątkowymi pucharami i statuetkami. Królem strzelców turnieju został Jakub Bobryk (Wektra I), MVP – Hubert Zamyłko (Wektra I), zaś najlepszym bramkarzem Norbert Prochenka.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook