czwartek, 20 czerwca 2024r.

Czwarte miejsce szczypiornistek

Drużyna młodziczek MKS Pogoń Siedlce wzięła udział w I Turnieju Urszuli Ojrzyńskiej w Ruścu.

Turniej był dobrym sprawdzianem po świątecznej przerwie. Trenerzy Pogoni z powodu urazów nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodniczek. Wśród kontuzjowanych znalazła się m.in. Alicja Więsak. Pogoń wykorzystała turniej w celu przećwiczenia innego ustawienia oraz sprawdzenia niektórych zawodniczek w innych rolach.

W pierwszym meczu siedlczanki przegrały z CHKS Łódź. W trzech kolejnych spotkaniach Pogoń dzięki dobrze funkcjonującej defensywie schodziła z parkietu z tarczą. W ostatnich dwóch meczach szczypiornistki MKS przekonały się o sile dwóch najlepszych drużyn – z Radzymina i Warszawy. Ostatecznie Pogoń została sklasyfikowana na czwartym miejscu.

– Zawodniczki odnalazły się z w nowych rolach, w szczególności Natalka Szkutowicz, Lena Baczyńska i Weronika Wysocka. Młodsze koleżanki pokazały się z dobrej strony – Amelia Kuk oraz Patrycja Szczepanik. Debiutantka Julia Fiuk (rocznik 2010) zdobyła swoją pierwszą bramkę w kategorii młodziczek. Generalnie cały zespół pokazał się z dobrej strony. Zmierzamy w dobrym kierunku, ale zdajemy sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przed całym zespołem przed rozpoczęciem zmagań ligowych – podsumował trener Michał Markowski.

Klasyfikacja

1. UKPR Agrykola Warszawa

2. ROKiS Radzymin

3. UKS Rusiec

4. MKS Pogoń Siedlce

5. CHKS Łódź

6. UKS 50 Białystok

7. KS Victoria Piaseczno

Najlepsze zawodniczki turnieju

Gabriela Warecka (Agrykola)

Julia Góral (ROKiS)

Zuzanna Głowacka (UKS Rusiec)

Natalia Szkutowicz (Pogoń)

Patrycja Ignatowska (CHKS)

Maja Krzywicka (UKS 50)

Kaja Safiańczuk (Victoria)

MKS Pogoń Siedlce: Lena Żelazo, Sandra Oknińska, Natalia Szkutowicz, Weronika Wysocka, Lena Baczyńska, Weronika Kluj, Julia Matyjasek, Julia Bąboń, Julia Fiuk, Amelia Kuk, Patrycja Cibor, Patrycja Szczepanik, Aleksandra Jarosiewicz, Weronika Domaradzka, Karolina Kaczkowska. Trenerzy: Michał Markowski, Jakub Altin.

 

źródło i foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;