100 meczów na 100-lecie #83: Pogoń II Siedlce – ŁDK Łosice (fotogaleria)

100 meczów na 100-lecie 83 Pogoń II Siedlce - ŁDK Łosice

W swoim pierwszym tej zimy oraz pierwszym w ten weekend sparingu, rezerwy MKP Pogoń pokonały a-klasowy ŁDK Łosice 3:1.

Rezerwy Pogoni w piątkowy wieczór rozegrały pierwszy ze sparingów zaplanowany na ten weekend. W sobotę siedlczanie podejmą innego przedstawiciela siedleckiej klasy A – ULKS Gołąbek.

Pierwsze minuty spotkania nieoczekiwanie należały do lidera siedleckiej klasy A. Szymon Mucha w polu karnym sfaulował Kacpra Wyrzykowskiego i goście mieli rzut karny. Do jedenastki podszedł Paweł Sawtyruk, lecz nie trafił w światło bramki. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, co udokumentowali dwoma trafieniami. Najpierw Mucha dał prowadzenie po trafieniu z rzutu wolnego, a za chwilę Sebastian Szczepaniak wykończył akcję Cezarego Bujalskiego.

Drugą połowę również aktywniej rozpoczęli łosiczanie. W 57 minucie kontaktowego gola zdobył Marcin Chwedoruk, za chwilę później mogło być 2:2. Ostatecznie to siedlczanie ustalili rezultat na 3:1 po golu Szczepaniaka, który mógł jeszcze skompletować hat tricka, lecz trafił w poprzeczkę.

W ŁDK zagrał Cezary Chraszcz, były zawodnik Pogoni.

PLANY POGONI II

W sobotę 29 stycznia o 16:30 w drugim sparingu Pogoń II podejmie innego przedstawiciela klasy A – ULKS Gołąbek.

28.01.22, 19:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – ŁDK Łosice 3:1 (2:0)

Bramki: Szymon Mucha 39, Sebastian Szczepaniak 40, 74 – Marcin Chwedoruk 57

W 6 minucie Paweł Sawtyruk (ŁDK Łosice) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Pogoń II: 33. Maksym Wadach (60 Konrad Łęczycki) – 17. Dominik Kornacki (60 Bartosz Komorowski), 5. Adrian Wrzosek (46 Wiktor Koczkodaj), 23. Adam Lewkowski, 28. Szymon Mucha – 18. Maciej Kiełkucki (80 Tomasz Wiewiórka), 13. Maciej Gawinkowski (60 Franciszek Gniadzik), 20. Sebastian Szczepaniak, 8. Paweł Szeląg, 19. Cezary Bujalski – 19. Bartłomiej Moch

ŁDK: (I połowa) Piotr Jaszczuk – Kajetan Rosiak, Przemysław Radziwonka, Mariusz Szupiluk, Jakub Głuchowski – Kacper Wyrzykowski, Dawid Ułasiuk, Paweł Sawtyruk, Jakub Podlipniak, Cezary Chraszcz – Mateusz Horbowicz. (II połowa) Filip Podlipniak – Daniel Żek, Dominik Marczewski, Mariusz Szupiluk, Jakub Głuchowski (Jakub Podlipniak) – Michał Niciporuk, Paweł Sawtyruk (Dawid Ułasiuk), Przemysław Radziwonka (Cezary Chraszcz), Artur Demianiuk, Marcin Chwedoruk – Marcin Marszałek

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)