piątek, 3 maja 2024r.

Derby Mazowsza dla KPS! Demolka w czwartym secie

W sobotnich derbach Mazowsza KPS Siedlce pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 3:1.

KPS Siedlce jest w tym sezonie specjalistą od pięciosetowych meczów. W poprzedniej kolejce podopieczni Mateusza Gradby wygrali z Krispolem Września 3:2. W sobotę rywalem siedlczan była Legia Warszawa, z którą siatkarze KPS w pierwszym spotkaniu także wygrali 3:2.

Siedlczanie rozpoczęli sobotni mecz bardzo dobrze. Szybko wypracowali sobie większe prowadzenie (10:5), które w połowie seta nieco ich rozluźniło. Od stanu 18:15, siatkarze z Warszawy zdobyli sześć punktów z rzędu i wydawało się, że nie wypuszczą prowadzenia z rąk. W końcówce KPS wrzucił jednak piąty bieg i ostatecznie wygrał 25:23. Podobny błąd drużyna z Siedlec popełniła w drugim secie, jednak także obyło się bez konsekwencji. Od stanu 17:13, gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu, jednak podopieczni Grabdy ponownie zachowali stalowe nerwy w końcówce spotkania.

Tyle szczęścia KPS nie miał w trzecim secie. Od początku dyktował warunki gry, jednak gdy goście odrobili straty, to tym razem poszli za ciosem i wygrali seta do 20. Najmniej emocji było natomiast w czwartej partii, w której siedlczanie rozbili rywali, wygrywając do 14.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra u siebie z MKS Będzin. Początek meczu 5 lutego o godz. 17:00.

29.01.22, 17:00 – Warszawa

Tauron I liga: Legia Warszawa – KPS Siedlce 1:3 (23:25, 22:25, 25:20, 14:25)

KPS: 1. Filip Frankowski, 2. Mateusz Borkowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 8. Dawid Pawlun, 23. Wiktor Mielczarek

MVP: Mariusz Magnuszewski