Narciarskie bieganie w Polsce rozkręca się

Po Zakopanem, przyszedł czas na Tomaszów Lubelski. Narciarze UKS Rawa Siedlce walczyli w Pucharze Grupy Azoty.

Rozkręca się Puchar Grupy Azoty w biegach narciarskich. W ostatnim tygodniu stycznia odbyły się dwie edycje tej imprezy rozgrywanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich.

W dniach 26-27 stycznia w Zakopanem miały miejsce zawody nr 2 (pisaliśmy o nich TUTAJ), zaś 29 i 30 stycznia w Tomaszowie Lubelskim rozegrano trzecie w tym sezonie zawody.

Uczestnicy rywalizowali w biegach techniką dowolną. Pierwszego dnia rozegrane zostały sprinty, a drugiego – biegi na dystansach.

W klasyfikacji końcowej biegów sprinterskich troje zawodniczek UKS Rawa Siedlce znalazło się w czołowej dziesiątce kategorii młodziczek. Drugie miejsce zajęła Klaudia Radomyska, piąta była Dominika Krajcer, a ósma Magdalena Wyszomirska.

W rywalizacji sprintu juniorów na trzeciej pozycji finiszował Piotr Sobiczewski, z kolei na piątym miejscu sklasyfikowano Macieja Krajcera.

W biegu młodziczek na dystansie 5 km blisko podium była Klaudia Radomyska, zajmując ostatecznie czwartą lokatę. Szósta była Dominika Krajcer. W biegu juniorów na 10 km bardzo dobre drugie miejsce zajął Piotr Sobiczewski, a jego klubowy kolega Maciej Krajcer zajął ósmą lokatę.

WYNIKI

Kolejna odsłona Pucharu Grupy Azoty zaplanowana została na weekend 4-5 lutego. Miejscem rywalizacji będzie Ptaszkowa.

źródło: własne / skipol / PZN; foto: PZN