Jabłonianka odprawiona. Wygrana rezerw w sparingu (fotogaleria)

Jabłonianka odprawiona. Wygrana rezerw w sparingu

Rezerwy Pogoni pokonały w kolejnym sparingu Jabłoniankę Jabłonna Lacka 2:1.

W 10 minucie sygnał do ataków gościom dał Grzegorz Przesmycki, który z dystansu uderzył obok bramki. W 21 minucie prowadzenie objęli siedlczanie, kiedy to Sebastian Szczepaniak wypuścił Bartłomieja Mocha, a ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Mariusza Turemki. Siedem minut później padł wyrównujący gol za sprawą uderzenia Przesmyckiego. Po pół godzinie gry Moch mógł ponownie trafić do siatki, ale nie trafił w światło bramki w dogodnej sytuacji. W końcówce pierwszej połowy bramkę mógł zdobyć Piotr Domański, lecz piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

Tuż po zmianie stron Szczepaniak mógł dać ponowne prowadzenie Pogoni, ale po kontraataku nie trafił w bramkę. Gol padł w 55 minucie. Akcję lewą stroną przeprowadził Cezary Bujalski, którą zakończył skutecznym uderzeniem. W 67 minucie Szczepaniak uderzył z 20 m i bramkarz gości miał problem z obroną strzału Pogonisty. W końcówce szansę na gola miał jeszcze Maciej Kiełkucki, lecz z kilku metrów trafił w obrońcę stojącego na linii bramkowej.

W Jabłoniance zagrał były zawodnik Pogoni – Mateusz Rozbicki.

Swoje spotkanie sparingowe rozegrała także drużyna juniorów U-19. Młodzi Pogoniści przegrali z innym przedstawicielem siedleckiej ligi okręgowej, Jastrzębiem Żeliszew 0:1.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie sparingowe rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 12 lutego o 18:00 z Orłem Unin.

06.02.22, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Jabłonianka Jabłonna Lacka 2:1 (1:1)

Bramki: Bartłomiej Moch 21, Cezary Bujalski 55 – Grzegorz Przesmycki 28

Pogoń II: Konrad Łęczycki (65 Mateusz Wróblewski) – 31. Adrian Czerski, 22. Adam Lewkowski, 17. Przemysław Misiak (67 Piotr Krasnodębski), 32. Szymon Mucha – 93. Tomasz Wiewiórka (46, 6. Maciej Kiełkucki), 21. Kacper Stankiewicz (60, 77. Gabriel Orzełowski), 14. Sebastian Szczepaniak, 8. Paweł Szeląg, 11. Cezary Bujalski – 9. Bartłomiej Moch (46, 7. Franciszek Gniadzik)

Jabłonianka: Mariusz Turemka – 4. Mateusz Rozbicki, 8. Maciej Ołtarzewski, 7. Maciej Michalczuk, 20. Daniel Toczyski (69, 10. Grzegorz Przesmycki) – 17. Jacek Toczyski, 5. Karol Przybyszewski (73, 20. Daniel Toczyski), 16. Mateusz Zawadzki, 10. Grzegorz Przesmycki (63, 14. Łukasz Arczewski; 76, 5. Karol Przybyszewski), 19. Piotr Domański – 13. Patryk Wyrozębski

Żółte kartki: Szymon Mucha 52, Gabriel Orzełowski 62

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)