Trudna przeprawa z liderem

KPS Siedlce w czwartkowym meczu Tauron I ligi przegrał na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała (0:3). Spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport News.

Siatkarze z Siedlec w poprzedniej kolejce rozegrali znakomity mecz przeciwko wiceliderowi z Będzina, pewnie wygrywając w trzech setach. KPS grał świetnie w zagrywce oraz bardzo skutecznie w bloku. W czwartek na podopiecznych Mateusza Grabdy także czekał trudny rywal, gdyż przeciwnikiem KPS był BBTS Bielsko-Biała, aktualny lider Tauron I ligi.

Siedlczanie w pierwszym secie zagrali bardzo słabo. Nie potrafili wstrzelić się w polu serwisowym i odrzucić rywali od siatki. Szwankowała nie tylko zagrywka, ale także gra w ataku. Na innym biegunie byli z kolei gospodarze, którzy świetnie serwowali i ustawiali skuteczny blok (4-0 dla BBTS). W drugiej partii goście z Siedlec w końcu zaczęli zdobywać punkty przy własnym serwisie. Już na początku seta przy zagrywkach Radosława Nowaka, KPS wypracował trzypunktowe prowadzenie (6:3). Zawodnicy Mateusza Grabdy byli stroną dominującą, jednak ogromne zagrożenie wciąż stwarzał skuteczny blok BBTS. W końcówce partii gospodarze wyszli na minimalne prowadzenie, a seta zakończył błąd w ataku Wiktora Mielczarka. W trzeciej odsłonie kluczowy o porażce KPS okazał się przestój w grze przy stanie 7:7. Gospodarze zdobyli wówczas pięć punktów z rzędu i kontrolowali przebieg seta. Sporo ożywienia w szeregi KPS wprowadził Mateusz Borkowski, jednak przewaga BBTS okazała się zbyt duża.

PLANY KPS

KPS Siedlce kolejny ligowy mecz zagra 26 lutego. W zaległym spotkaniu rywalem siedlczan będzie Olimpia Sulęcin.

10.02.22, 20:30 – Bielsko-Biała

Tauron I liga: BBTS Bielsko-Biała – KPS Siedlce 3:0 (25:16, 26:24, 25:23)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 23. Wiktor Mielczarek, 84. Bartosz Michalak

MVP: Jake Hanes (BBTS)