wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Medalowe rozpoczęcie mistrzostw

Dwa medale wywalczyli reprezentanci naszego miasta w rozpoczętych w Rzeszowie halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce kat. U-18 i U-20.

11 lutego w Rzeszowie rozpoczęła się trzydniowa rywalizacja o lekkoatletyczne medale halowych mistrzostw Polski U-18 i U-20. Na listach startowych jest jedenastu zawodników reprezentujących trzy siedleckie kluby: MKS Pogoń Siedlce, WLKS Siedlce-Nowe Iganie i SKS Feniks Siedlce.

Pierwszego dnia zmagań bardzo udanie wypadli przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Ze srebrnym medalem na szyi do zdjęć pozowała Olga Niedziałek. Utytułowana chodziarka na dystansie 3000 m okazała się gorsza jedynie od Katarzyny Zdziebło (LKS Stal Mielec). Tylko te zawodniczki w stawce liczyły się w walce o złoty i srebrny medal. Ostatecznie Niedziałek stanęła na drugim stopniu podium. Jej czas – 12.42,06 to nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Trzecim skoczkiem wzwyż w kat. U-18 został jej klubowy kolega Jakub Walecki. Zawodnik WLKS bezbłędnie pokonywał próby od 1.92 do 1.98. Poprzeczka zawieszona na wysokości 2.01 okazała się nie do przeskoczenia. Walecki został sklasyfikowany na trzecim miejscu i zdobył brązowy medal.

Nie udało się awansować do finału konkursu Maciejowi Wyrębiakowi (SKS Feniks Siedlce), który „spalił” wszystkie trzy podejścia na 1.80.

W chodzie na 3000 m kat. U-20 startowała Ewelina Cymbalińska. Jej czas – 15.40,16 pozwolił na zajęcie ósmego miejsca.

W sobotę i niedzielę kolejne starty siedlczan. Trzymajmy kciuki!

źródło: własne / PZLA / Domtel Sport; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie