sobota, 27 kwietnia 2024r.

Ze zmiennym szczęściem

Za nami drugi dzień halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce U-18 i U-20. Jak spisali się lekkoatleci z naszego miasta?

Rozgrywane w Rzeszowie Halowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce U-18 i U-20 nabierają tempa. Drugiego dnia pierwsi zawodnicy rozpoczęli starty już o 9.00, zaś zmagania zakończono przed 21.00. Co przyniósł ten dzień reprezentantom WLKS Siedlce-Nowe Iganie, MKS Pogoń Siedlce i SKS Feniks Siedlce?

Najwięcej powodów do zadowolenia może mieć Wiktoria Wróbel. Biegaczka Pogoni Siedlce w swoim biegu eliminacyjnym na 800 m w kat. U-20 zajęła pierwsze miejsce uzyskując czas 2.13,39 (był to jednocześnie najlepszy rezultat eliminacji). Zwycięzcy biegów uzyskiwali awans do finału konkurencji. Sześcioosobowy finał z udziałem Wróbel zaplanowano w niedzielę na godz. 19.05.

Sebastian Wasilczyk (SKS Feniks Siedlce) zajął trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 60 m U-20 (7,05). Osiągnięty czas dał mu awans do finału A, w którym dobiegł do mety jako siódmy (7,09).

Klubowy kolega Wasilczyka – Aleksander Wojewódzki rywalizował w konkursie skoku o tyczce w kat. U-18. Udane próby na 3.40, 3.60 i 3.80 sprawiły, że podopieczny Rafała Wysockiego zajął siódme miejsce.

Cztery starty ma za sobą Piotr Czarnocki rywalizujący w siedmioboju U-18. Zawodnik SKS Feniks Siedlce osiągnął następujące wyniki:
– 60 m – 4 miejsce (7.52) – rekord życiowy
– skok w dal – 5 miejsce (6.02) – rekord życiowy
– pchnięcie kul – 1 miejsce (13.30) – rekord życiowy
– skok wzwyż – 7 miejsce (1.59).
Cieszą nowe rekordy życiowe zawodnika, a także fakt, że cały czas liczy się w walce o srebrny lub brązowy medal. Obecnie jest szósty (2440 pkt) i traci do siedmioboisty plasującego się na trzecim miejscu – 45 pkt.

Mniej udane starty mają za sobą zawodnicy Pogoni Siedlce.

Kacper Cabaj zajął siódme miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 60 m U-18 (7,52). W finale B był szósty (6,44).

Szymon Cydejko nie ukończył swojego biegu eliminacyjnego na 400 m U-20.

W niedzielę, 13 lutego ostatni dzień zmagań w Rzeszowie. Nas najbardziej będzie interesował wspomniany finał biegu na 800 m z udziałem Wróbel, rozstrzygnięcia w siedmioboju U-18 oraz start Jakuba Gójskiego (Pogoń Siedlce) w biegu na 1000 m U-18.

źródło: własne / PZLA / Domtel Sport; foto: PZLA