Olimpijskie zmagania w Jakuszycach

14 lutego na trasach Jakuszyc rozpoczęła się 28 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych w konkurencji biegi narciarskie. W licznie obsadzonych zawodach startują także przedstawiciele UKS Rawa Siedlce.

28 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych w konkurencji biegi narciarskie rozpoczęła się 14 lutego i potrwa do 19 lutego. Miejscem zmagań młodych sportowców jest Polana Jakuszycka. Organizatorzy przygotowali pięć konkurencji. Trzy z nich są już za nami.

Pierwszego dnia (14.02) uczestnicy walczyli o medale na dystansach rozgrywanych techniką dowolną. Drugiego dnia (15.02) odbyły się sprinty techniką dowolną. Z kolei trzeciego dnia (16.02) rywalizowano w biegach ze startu wspólnego techniką klasyczną.

Startujący w Jakuszycach reprezentanci UKS Rawa Siedlce jak dotychczas mogą się pochwalić dwoma medalami. Piotr Sobiczewski wywalczył srebrny medal w biegu sprinterskim juniorów.

Maciej Krajcer także cieszył się ze srebrnego krążka ale w biegu ze startu wspólnego juniorów na dystansie 20 km.

Sobiczewski był bliski podium w biegu na 10 km techniką dowolną, w którym ostatecznie zajął czwartą lokatę. Krajcer z kolei wywalczył wysokie piąte miejsce w sprincie.

Czwartek (17.02) był dniem wolnym dla startujących. Na piątek (18.02) zaplanowano biegi team sprinty, zaś na sobotę (19.02) – biegi dystansowe ze startu wspólnego techniką klasyczną.