środa, 17 sierpnia 2022

WSI, czyli maraton na raty

W pierwszy weekend kwietnia odbędzie się trzyetapowy WSI Maraton na raty.

2 kwietnia o 9:00 w Wiśniewie wystartuje WSI Maraton na raty. Ta biegowa rywalizacja na dystansie maratonu (42.2 km) została podzielona na trzy etapy. Pierwszy etap, około 16 km, zakończy się w Skórcu. Tam też zostanie rozegrany drugi etap (wieczorny) na dystansie około 10 km.

Trzeci etap odbędzie się 3 kwietnia. Zawodnicy wystartują ze Skórca i pokonają kolejne 16 km. Meta i zakończenie całego wydarzenia będzie zlokalizowana w Iganiach, w okolicach pomnika bitwy pod Iganiami.

WYDARZENIE NA FB

– Chcielibyśmy zaproponować lokalnym biegaczom coś innego niż tylko zwykły bieg na tzw. pętli w jednym miejscu – mówi Tomek Skóra, prezes stowarzyszenia Skórzec BIEGA. – W nazwie imprezy połączyliśmy nazwy poszczególnych miejscowości, w których będą odbywać się biegi, nawiązaliśmy do tablic rejestracyjnych obowiązujących w naszym powiecie. Uczczenie 191 rocznicy bitwy pod Iganiami oraz promocja walorów turystyki rowerowej i pieszej naszego regionu to najważniejsze cele tej imprezy.

ZAPISY ELEKTRONICZNE

Dla przyjezdnych będzie udostępniona sala w szkole w Skórcu, na mecie każdego etapu organizatorzy przewidują posiłek regeneracyjny, a na mecie w Iganiach odbędzie się dekoracja pamiątkowymi medalami oraz wręczenie pucharów w kategorii open oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych.

źródło i foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook