wtorek, 4 października 2022

Reprezentacyjna egzotyczna wyprawa Olgi Niedziałek

Olga Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) znalazła się w składzie reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym.

4 i 5 marca w stolicy położonego na Półwyspie Arabskim Omanu odbędą się drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym. Podczas zawodów w Maskacie Polskę będzie reprezentować dziesięcioro zawodników.

W tym gronie znalazła się chodziarka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Olga Niedziałek, która będzie rywalizować na dystansie 35 km.

W składzie reprezentacji zabrakło mistrza olimpijskiego Dawida Tomali oraz innego zawodnika WLKS – utalentowanego Łukasza Niedziałka.

Dawid miał lekką kontuzję kolana, nie ma potrzeby ryzykowania ze startem w Omanie, szczególnie, że ma on już prawo występu w głównych imprezach sezonu. Liczymy też, że Łukasz wkrótce wróci do pełni sił – wyjaśnia trener koordynator kadry chodziarzy Krzysztof Augustyn. – Liczymy m.in. na udany start na dystansie 35 kilometrów. Nasi zawodnicy będą w Maskacie walczyć o uzyskanie wskaźników na mistrzostwa Europy w Monachium i świata w USA – podsumowuje.

Pierwotnie impreza miała odbyć się w maju 2020 roku w białoruskim Mińsku. W związku z trwającą pandemią najpierw została przeniesiona na kolejny rok, a następnie World Athletics podjęło decyzję o relokacji zawodów i zorganizowanie ich w roku 2022 w Maskacie.

źródło: własne / PZLA; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook