Udane zawody zapaśniczek WLKS w Kozim Grodzie

Zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie rywalizowały w otwartych mistrzostwach województwa lubelskiego.

19 lutego w Lublinie zostały zorganizowane otwarte mistrzostwa województwa lubelskiego w zapasach. W zawodach brały udział zawodniczki w wieku juniora i młodzika. Wśród startujących były reprezentantki WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W kat. młodziczek na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Lichocka (kat. 62 kg). Srebrne medale wywalczyły: Helena Stelmaszczyk (kat. 46 kg) oraz Julia Kokoszka (kat. 50 kg). Krążki koloru brązowego zawisły na szyjach Katarzyny Urban (kat. 39 kg), Julii Zielińskiej (kat. 50 kg) i Sylwii Jóźwik (kat. 58 kg).

W klasyfikacji drużynowej młodziczki WLKS zostały sklasyfikowane na wysokim trzecim miejscu.

Jeśli chodzi o juniorki, każda z naszych zapaśniczek kończyła rywalizację na pozycji medalowej. Niepokonana w kat. +72 kg okazała się Wiktoria Udenyi. Na drugim miejscu w kat. 59 kg zameldowała się Natalia Przeździk natomiast trzecia w kat. 46 kg była Alicja Dobrowolska.

Juniorki WLKS, podobnie jak jej starsze koleżanki, uplasowały się na trzeciej pozycji w klasyfikacji drużynowej.

źródło: własne / sportzona; foto: Sokół Lublin (FB)