sobota, 4 maja 2024r.

KPS wraca w dobrym stylu

W zaległym spotkaniu KPS Siedlce pokonał Olimpię Sulęcin 3:1. MVP sobotniego spotkania został Adam Lorenc.

Po raz ostatni ligowy pojedynek siedlczanie rozegrali 10 lutego. W hicie kolejki KPS przegrał na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała. Podopieczni Mateusza Grabdy mieli 16 dni przerwy, jednak w tym czasie nie próżnowali, tylko utrzymywali swoją formę. W sobotę ich rywalem była niżej notowana Olimpia Sulęcin.

Siedlczanie rozpoczęli mecz bardzo słabo. W pewnym momencie prowadzili co prawda 9:6, jednak popełniali dużo błędów, szczególnie w polu serwisowym. W połowie seta goście z Sulęcina odrobili straty, a potem systematycznie powiększali swoją przewagę.

Gdy tylko siatkarze z Siedlec poprawili zagrywkę, to przejęli kontrolę nad spotkaniem. Rozgrywający Mariusz Magnuszewski często uruchamiał środkowych, którzy spisywali się bez zarzutu. Łącznie zdobyli 19 punktów i mieli wielki wkład w zwycięstwo.

W czwartym secie KPS nie pozostawił już złudzeń rywalom. Świetną serię gospodarze rozpoczęli od zagrywek Radosława Nowaka. Goście z Sulęcina nie mogli się wstrzelić, a KPS cały czas rozwijał skrzydła. Najskuteczniejszy w całym meczu okazał się Adam Lorenc, który zgarnął nagrodę MVP.

W następnym tygodniu siedlczan czekają aż dwa spotkania. Najpierw w piątek zagrają na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz, a dwa dni później z Chrobrym Głogów.

26.02.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce Olimpia Sulęcin 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:13)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski

MVP: Adam Lorenc